Příprava žen v německém Suhlu

Dvě přípravná utkání v německém Suhlu, poslední příprava před startem EX ženy

Ve čtvrtek dopoledne je kondiční trénink (posilovna), společný oběd a ve 12,30 hodin vyrážíme směr SUHL (GER) k našemu již dlouholetému sportovnímu partnerovi. Čekají nás dva tréninky a dva zápasy.

Po 17 hodině jsme v místě konání. Pěkný hotel, majitel je jeden ze sponzorů našeho soupeře. Jdeme rovnou na večeři, trénink je na nás nezvykle pozdě, až ve 20,30 hodin. Jak říká Lukáš , když to půjde a bude to mít "šmrnc" skončíme za hodinu, když to bude váznout, skončíme klidně ve 22 hodin i déle. Ráno můžeme spát dlouho, trénink je až ve 12?30 a utkání ve 19 hodin. Trénink končí po desáté večer.

Druhý den snídaně ve vyhlídkovém patře se skupinou důchodců, kteří jsou zde na zájezdě - málem jsem se ztratil.  Odpočinek na lůžku , trénink v závodní hale je zaměřen na orientaci v hale , práce s nahrávačkami a především podání a jeho příjem. Domácí družstvo bere tuto přípravu jako ostrý test před prvním utkáním "Bundesligy"- začínají příští týden doma s Munsterem- čekají vítězství- rozhodně mají větší ambice než letos - a to skončili na 5. místě , což je rozhodně velmi dobrý výsledek. V družstvu je 6 německých hráček, ostatní zahraniční posily.

Po obědě, krátký odpočinek, kávička a V 17, 30 vyrážíme pěšky do haly, je pěkné slunečné odpoledne.

Do haly přichází řada diváků již hodinu předem. Hala je dobře připravena - taraflex, občerstvení. Jen diváků je méně, mají dlouhý volný víkend - jeden se svátků v Německu - den dětí - v pátek je volno ve škole. Přesto se jich nakonec sešlo dobře 300. Vstupné na mistrovské zápasy je 19 euro, 15 euro studenti a důchodci , děti 11 euro. To nás trochu zaskočilo. Ale proč ne?

SUHL - OLYMP  2:2  ( -24, 21,17, -23)  a je z toho remíza

Máme respekt, už rozcvička a střelby do hlavního kůlu a tam mazec, nás straší. DO zápasu jdeme s touto základní sestavou :

Šmídová, Hodanová, Žáková, Brancuská, Průšová, Gajdová - Dostálová

v průběhu zápasu ještě nastupují : Pokorná, Vlčková, Divišová

Němk y na nás vletěly - průběh prvního setu 4:2, 8:4 ještě 16:14 ale 20:20, 22:22, 23:24 v této chvíli úspěšně útočí z handy Týna, jde na servis, kterým ubližuje , Němky chybují, a nemohou po špatné přihrávce útočit a máme set 26:24 . Super.

2. set  2:3, 3:8, 6:16 - hrůza , několik chyb v řadě, nepotvrzené bodovky, Týna jde ven, přichází Maja 10:17, 13:18, 18:19, 20:22, 21:25. Druhá polovina setu druhého je dobrá.

3. set. 5:8, 8:8, 10:13, 13:17, 16:23, 17:25. V průběhu setu se zranila Niky - natažené stehno zezadu.

4. set vracíme se do hry - vedeme 3:1, 5:2, 9:7, 14:13, 18:18, 20:20, 22:22 a nejtěsnějším rozdílem vyhráváme 25:23 - super , jdme do Tb, ale nejdeme, trenér domácích končí utkání remízou. Škoda, ale i s tou jsme spokojeni.

Ostrý start před diváky se nám vydařil . My hrajeme 28.9. 2024  v Liberci.

Sobotní utkání je tréninkové, ale opět s velkým nábojem. Domácí hráčky dostaly "céres" , jejich trenér nebyl s výkonem spokojen.

SUHL - OLYMP 2:2 ( -25, 21, 23, -19)  pěkný vyrovnaný volejbal.

Základní sestava: Vlčková 10, Hodanová 5, Drahorádová 9, Brancuská 25, Kindlová 8, Gajdová 16 - Dostálová 17, Mitáčová 13

Střídající: Průšová, Pokorná, Semanová, Źáková, Doudová

Po prvním setu jde dolů Eva, po druhém setu Mony, blokařky se střídají hraje Douďas a Zuza. Hraje opět Týna ana účku Marťas.

Bojujeme, je to dobrá příprava, vypadá to že soupeřkám docházejí síly. My víme na čem máme pracovat, chyb je dost, Míša dobře vede utkání. Dobře bráníme, pod tlakem Lukáše i dobře servírujeme.

Příprava splnila účel, příští týden začínáme v Liberci s Duklou.

V krátkých zprávách je i úspěšný vstup našich žákyň U16 v Českém poháru.

OLYMP - Mikulova "C" 2:0, Bomby Nymburk 2:0, Loko Česká Lípa 2:0, Jablonec /N 2:0, Meteor Praha 2:0, Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 a Spirit Říčany 2:0.   A je z toho 1. místo ( vybojovaná 1. osmička - ve které jsou čtyři pražská družstva ( Olymp,Orion, Mikulova "B" a Kometa).

Na snímku i jedno z letošních překvapení?? Mimo jiných - a to se těšte......