Společné foto zástupců OLYMPU

První hrací den - muži  Česko - Irán  3:2 (17.25, 25:22,19:25, 25:23,15:13)

Sestava CZE: Piskáček, Svoboda, Šábrt, Římal, Suda, Trojanowicz, libero Kunc.

Střídali: M. Šulc, Dvořák, R. Šulc

Írán přijel na turnaj ve velmi dobré sestavě, protože vyhráli mistrovství světa juniorů. Jsou sice o jeden, nebo dva roky mladší, ale to na jejich kvalitě nic nemění. Musím říct, že dneska zvítězilo české srdíčko a naše bojovnost. Bylo to upracované, ale myslím si, že jsme si v závěru a vůbec celkově vítězství zasloužili. Nemáme za sebou moct dlouhou přípravu, nástup mi proto trval trochu déle, ale za to jsem si to šetřil do závěru. Že se naše výhra nečekala? My jsme si to ale přáli! Dobře jsme start odpálili, přidalo nám to na sebedůvěře a do dalšího zápasu s Argentinou můžeme vletět stejně jako do toho dnešního," shrnul své pocity po senzačním výsledku smečař Jan Svoboda.

První hrací den - ženy

Česko – Kolumbie 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Sestava CZE:  Grabovská, Svobodová, Dlouhá, Kalhousová, Kuníková, Kneiflová - Chaloupková, Kolářová

Střídali:  Šmídová N., Virtová V.

Na úvod snadnější utkání ve kterém jsme potvrdily roli faforitek.  Dramatičtější byl pouze závěr třetího setu, ve kterém jsme soupeřky pustily do koncovky. Čekají nás silné Japonky.

Druhý hrací den - muži

Česko – Argentina 0:3 (16:25, 18:25, 18:25)

Třetí hrací den - muži

Česko – Indie 1:3 (17:25, 25:18, 15:25, 17:25)

Druhý hrací den - ženy

Česko - Japonsko 0 : 3 ( 17:25, 14:25, 21: 25 )

FISU.tv 5 - Hry FISU 2021 - LIVE - Hry FISU v Čcheng-tu

Zapínáme přímý přenos na začátku třetího setu.

Po rozpačitém začátku, stahujeme na rozdíl tří bodů v koncovce, především dobrou obranou na síti (20:23). Nepodařená obrana v poli a zkažený servis a je to 3:0 pro soupeřky.

Průběh setu 3. setu:  0:2, 3:7, 7:15, 12:21, 20:23, 21:25

Sestava do 3. setu: Šmídová, Svobodová, Dlouhá, Kuníková, Kalhousová, Kneiflová - Kolářová

Čtvrtfinále - ženy: Čína – Česko 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

Ani ve druhém po sobě jdoucím zápase nestačili naše vysokoškolačky na asijského soupeře a vcelku přesvědčivě prohráli 3:0. Budou hrát ve skupině o 5.-8. místo, dnes je čeká zápas s Itálií.

muži: Česko – Tchaj-wan 2:3 (25:22, 18:25, 25:27, 25:16, 16:18)

ženy: Itálie – Česko 3:1 (24:26, 28:26, 25:20, 25:19)

O možném úspěchu porazit italský celek pravděpodobně rozhodla koncovka druhého setu, kterou naše hráčky nezvládly a postupně přenechaly iniciativu soupeřkám.

muži – semifinále o 13. – 16. místo: Ázerbájdžán – Česko 0:3 (15:25, 26:28, 23:25)

ženy – o 7. místo: Hongkong – Česko 3:0 (26:24, 25:20 , 25:22)

Ani poslední vystoupení proti "asijskému volejbalu" našim kočkám nevyšlo. Podlehly opět v poměru 3:0 a podle informací jm už došly "baterky" z náročného programu.

Celkové 7. místo však není špatným výsledkem, naopak. počkejme si na hodnocení hráček po návratu a zprávu reprezentačních trenérů (O. Marek a R. Krpač).