ME Policie USPE žen ve volejbale - příběh na pokračování

Není to zcela naše klubová parketa, ale protože trenérem této reprezentace je opět Stanislav Mitáč, tak budeme přinášet reportáž na pokračování z této vrcholné akce, která probíhá v těchto dnech 9.-14.9. 2024 v německém Saarbruckenu.

Reprezentační družstvo Policie ČR je na vrcholné akci. Tou je evropský šampionát Policie v německém Saarbruckenu. Historické úspěchy tohoto družstva nás zavazují, co nejlépe reprezentovat. Současná moderní statistika zavazuje k medailovým umístěním. Předešlé šampionáty ( viz. přehled) skončily vždy medailovým umístěním.

Francie  2009 - 3. místo

Česká republika 2013- Odolena Voda 1.- místo

Rusko - Kazaň 2016 - 3. místo

Česká republika - Odolena Voda 2019 - 2. místo

V reprezentačním výběru je  řada hráček, které mají zkušenosti s extraligovým volejbalem i mládežnickými reprezentacemi ( Kristýna Zoulová - EX Olymp, MS J Mexiko), dále hráčky 1.ligy žen, i reprezentantky v beach volejbale ( Jiři Karvánková, Miška Slabová, Miška Bláhová. Maki Petříková), hráčky juniorských  a kadetských soutěží ( Bára Lachová, Páťa Rozsypalová), ale i další, které hrají nižší soutěže. Dohromady tvoříme silný reprezentační kolektiv. Ten po odmlce vede opět Standa Mitáč,, který  dovedl předešlý reprezentační výběr až k titulu MISTRA EVROPY.

Naše příprava byla krátká, ale intenzivní. Dvě krátká soustředění na pražském Olympu. V každém 10 hodin dobře odvedené práce volejbalové i kondiční. Poznání se s novými tvářemi reprezentantek, přeci jenom některým z nás roky přibývají. Jiři Karvánková a Miška Bláhová byly a budou na všech posledních pěti šampionátech a opět jsou hráčkami základní sestavy ( další z nich jsou na své čtvrté Evropě - Týna a Miška).  Druhé soustředění vyvrcholilo přípravnými zápasy s olympskou juniorkou, a v ní jsme si nevedli špatně.

Škoda jen, že zdravotní indispozice neumožnila odjezd Janě Martínkové a Natce Štachové. Pro krásné rodinné povinnosti nebude reprezentovat Terka Vinklerová- Blumentritová a z vážných rodinných důvodů ani Ivetka Špeldová- Peciválová. Tak je nás zde deset statečných děvčat - hráček, v pozici fyzioterapeuta Kačka Šťastná, vedoucím výpravy a družstva je Rudy Růžek.

Kačka Šťastná je zároveň fyzioterapeutkou mládežnických reprezentací ČVS, Slovo dalo slovo, a když "madator-masťa" Jindra Douda nebyl uvolněn na tuto akci, Kačka bez váhání přijala nabídku. Čehož si velice cením já a předpokládám i hráčky,

Teď už ale popořadě.

Den první - cestovní - správně říkám cestovní.

V neděli ráno je sraz  v pražské STROMOVCE v 8,30 h , abychom V 9:00 vyrazili. To se podařilo. Trochu nás zaskočila okružní jízda Prahou, abychom ještě v 9,45 h byli v Praze, ale už ??? na výjezdu na dálničním směru Plzeň. Cestou v Čechách tankujeme zleva i zprava. Nabíráme hráčky cestou. Nutno podotknout, že ani Německem to příliš nefrčí. Celé zmordované a upachtěné v 19:00 hodin jsme na místě konání.

Trenére "Vy jste se snad zbláznil "??? Ano -jdeme trénovat 20,30 - 21,30 hodin , závodní halu si musíme osahat. Byť se to hráčkám nezdá, děláme dobře. Rudy jde na pracovní poradu o šampionátu, my drtíme obranu, útok a především podání s přihrávkou.

Do hotelu se vracíme pozdě, v restauraci na nás nejsou připraveni, nicméně něco málo dostáváme, i máme své zásoby. V závěru je společná schůzka o programu dalšího -prvního soutěžního dne. Evropský šampionát začíná.

zpět do hotelu  a v 18:00 sledovat soupeře  NIZOZEMO - ŘECKO   0:3

večeře a společný mítink ( zhodnocení dne a program na zítřek.

skupina B        CZE - NORSKO  3:0 ,  NIZOZEMÍ - ŘECKO 0:3

na bombě Micha Slabů a vzorně vykrývají Maki, Zdeňa , pokukuje Bára a Micha - máme první vítězství

CZE - NOR  3:0 ( 16, 21, 15)

Základní sestava:    10 Lachová, 12 Slabová,  9 Mašková, 7 Bláhová, 15 Zoulová, 11 Karvánková - L 6 Petříková

Střídající:  5 Rozsypalová

Průběh utkání :  Výsledek ukazuje jasné vítězství, ale norské hráčky hrály houževnatě a nesmírně obětavě. Celé utkání trvalo 90 minut, byly dlouhé rozehry a v nich řada technických úderů a ulívek. Norky neměly tak dobrou útočnou hru jako my, nám se dařilo především středem sítě. Norky naopak lépe servírovaly,

Do utkání lépe vstoupil náš soupeř. Naše hra byla zprvu trochu nervózní, ale postupně jsme nabíraly na obrátkách ( 4:8, 11:12 , 15:13 až do celkového vítězství v setu).  Druhá polovina prvního setu byla z naší strany velmi dobrá, především jsme ubránil norské útočnice a následně dohrály bodovky. Ale co to?  Druhý set nezačínáme vůbec dobře , několik útoků do autu, špatný příjem a bereme oddechový čas 3:8. Pomalu stahujeme náskok soupeřek ( 7:10, 11: 13, 14:16 ) a jdeme do vyrovnané koncovky. Tu podobně jako v setu prvním zvládáme především trpělivou a obětavou hrou v poli, středové hráčky uhrávají důležité míče. Servis nám stále neletí, jak bychom si představovali. Nicméně koncovka druhého setu nás uklidnila a dá se říci, že třetí set byl již v naší režii. Pochvalu zaslouží všechny hráčky.

Co zlepšit? Především servis a útok na síti.

Večer se jdeme podívat na Nizozemí ( dnešní soupeř) - Řecko. Vyrovnaná koncovka pro řecké hráčky 31:29 rozhodla o vítězi celého utkání.

Skupina bude velmi vyrovnaná, každý může porazit každého. Tak nám dnes odpoledne v 15:00 hodin držte palce.

Den třetí - úterý

Snídaně do 9:00 podle potřeby , pak povinná procházka celého družstva .

To je ona. Porada na odpolední utkání - rozbor hry soupeře, především směry jednotlivých útočících hráček. Holanďanky včera prohrály , tak se dá očekávat jejich tlak, jsou urostlé, asi i o něco mladší, hrají silový volejbal, který by nám měl vyhovovat především z hlediska obrany. Otázkou zůstane, zda-li to dokážeme odútočit a především dobře servírovat.

Krátký odpočinek a hurá do autobusu k našemu utkání. Mezitím jsou od rána odehrána utkání FIN - BEL 3:1 a v naší skupině GRE - NOR 3:0.

15:00    CZE - NIZ      2:3 ( -18, - 25, 24, 14, -9)

Základní sestava:  Bára, Bláža, Zdeňka, Miška, Týna, Jiři - Maky

Střídající: Paťas, Lucka, Anet

Od počátku utkání jsme tahali za kratší konec, soupeřky nás tlačili servisem, my nemohli hrát se středovými hráčkami, kterým se nedařilo jako v včera, příjemným útočným oživením byl výkon Lucie. Hra jednoduchá , špatně se útočilo proti dobře sestavené obraně soupeřek, obrana v poli byla příkladná, čapli jsme spoustu míčů, ale bezzubým útokem nenaskakovaly body .

Ve druhém setu stačíme soupeři, bojujeme, body rostou úměrně na obou stranách ) 6:6, 11:10, 15:16, 20:20 , 23:24, 24:24, 25:25) v koncovce setu si s námi pohrála dvojice rozhodčích, nepísknuté viditelné teče, míč . který nebyl na zemi a pod. Trochu jsem se čertil, ale nebylo to nic platné. Červenou kartu získala Bláža, žlutou Míša.  Prohráváme 2:0. To nás poznamenalo.

Do třetího setu jdeme trochu zdrceni, ale bojujeme. Páťa jde na nahrávku, měníme smečařky za univerzálky, do boje jde Lucie. Brzy prohráváme od 5-6 bodů ( 3:8, 8:13), nevypadá to s námi dobře. Ale postupně stahujeme 15:18, 19:22, na útoku a protiútoku nás drží Týna spolu s Blážou až je to remíza 24:24 v koncovce třetího setu. Bravurní zákrok v poli - číšník- předvádí Jiři a vítězným  blokem Zdeny prohrávají soupeřky. Naskočili jsme.

Čtvrtý set je zcela v naší režii, na co sáhneme, to se daří - paráda ( 25:14).  Jde se do TB.

Ten nám bohužel nevyšel, brzy prohráváme z 2:2, přes opět nepísknuté teče 3:6, točíme 4:8 a už to nedokážeme otočit. Prohráváme 2:3. To je škoda. Ale byli jsme kousek od 0:3, vybojovali remízu 2:2. Prohráváme zkrácenou hru. Máme z utkání jeden bod. Zítra hrajeme s Řeckem, ten má dvě vítězství za 3 body , je v semifinále. Holanďanky mají Norky, se kterými asi neklopýtnou. My to máme ve svých rukách -, když vyhrajeme jakkoliv - jsme v semifinále, a to je náš cíl.

Dnešní den končíme společnou večeří, Kačka bude mít "móóóřřřeee" práce. Zakončíme den společnou poradou a programem na zítra. ten bude podobný tomu dnešnímu. Hrajeme opět od 15.00 hodin.

Den čtvrtý, středeční - nazývám fantastickým, protože jsme dokázali srazit ŘEKYNĚ v poměru 3:1 , jdeme z prvního místa ve skupině, vyhýbáme se favorizovaným domácím hráčkám, jasným aspirantkám na titul Mistra Evropy.

Ale popořadě. nejprve standartní program. Snídaně do 9:00 hod, procházka na čerstvém deštivém vzduchu i  společenskými hrami mladších děvčat ( Miška 33, Maky 33). Oběd . Proti včerejšku změna, není po obědě odpočinek, následuje taktická porada na soupeře, a pak klidový režim bez spánku.

První taktická porada  je směřována na univerzální hráčku a její útok po lajně a kůlové hráčky v jejich silných směrech. Měníme pozice hráček. Týna jde k nahrávačce a Bláže do pozice univerzální hráčky, s variantou možných přesunů do obrany a útoku podle rozestavení soupeřek. Pozor řecké hráčky mění i tři nahrávačky v zápase.

Druhá porada bude bezprostředně před utkáním v šatně hodinu před utkáním.

CZE - ŘECKO   3:1 ( 22, -17, 11, 18)

Základní sestava:  Bára, Týna , Zdeňka, Bláža, Miška, Jiři - Maky

Střídající: Lucie,Paťas, Anet

1. set -do první setu jsme vstoupili náramně, podle našich představ, s agresivitou projevu, agresivním hlasitým projevem hodným našich husitských předků. Prohráváme sice 0:4, vinou nervozity, ale je vidět po čem toužíme a, že budeme plnit pokyny z porady. Těsně před utkáním vidíme zdravotní problémy dvou hráček, obvazy kolene, toho ihned využíváme k naší technické hře, uvlívky před zraněné hráčky Micha aTýna). konečně první ztráta a stíháme soupeřky - 3:5, 6:6, 8:6 a jedem do výrazného trháku ( 12:12, 16:15, 21:18). Trochu drama v koncovce. 23 bod jde za Zdeňkou jejím pověstným propinkem do zóny V, pak její úspěšný blok. 24.:20 i 24:22. Setbolový míč uhrává Bláža - blok aut ze zóny II.  Vedeme 1-0( 25:22) Uff.

2. set - trocha uspokojení po vítězném setu, soupeř tlačí servisem, dostáváme se pod tlak, nepřihráváme a proto i neskládáme ( 7:12, 13:20). V průběhu setu se dvakrát přiblížíme na dosah, ale nejde to, jsme horším družstvem - prohráváme jasně 25.17.

3. set - klid, máme další pokus, samo to nepůjde, vyhrát si to musíme sami. Na kočkách je vidět, že chtějí vyhrát, mám to usnadněné. Pár příkazů nahrávačkám, spolehnout se na nejlépe útočící hráčky, což dnes byly Bláža a Týna - celé družstvo včetně nahrávaček bude pracovat na ně - a "basta fidli". Třetí set je naším koncertem, soupeř špatně přihrává (9:4, 11:5) - že by začal létat servis - dnes dáváme i přímé body z podání. Pozičně nám to funguje jako vždy, často rušíme blok pro nepřipravený útok soupeřek. vedeme 2:1, ale nic není hotové. 24 míč skládá Bláža a 25 Týna z "pipe". V hledišti hlučné "Holanďanky" ubírají na intenzitě , že by přestávaly věřit? Dokonce v průběhu setu čtvrtého (13:18) zklamaně odcházejí. Je pro nás 25:11.

4. set - jsme na koni a chceme. začátek je vyrovnaný, ale soupeř našemu tlaku postupně podléhá. Nic neměníme na naší taktice v útoku, ta funguje , sbíráme bod za bodem. V polovině setu vedeme o čtyři body ( 17:13), a náskok držíme dobrou naší hrou, soupeřky chybují. V této chvíli řádí " Bláža" v tomto setu celkem 10bodů ( 8,1,1). Vlastní silou jsme uhrály celkem 17 bodů - 8x jsme donutili soupeřky chybovat. Snaha na jejich straně je vidět, začínají se hádat, rozhodně nechtějí hrát se silnými Němkami. Ale to už jsme rozhodně lepším družstvem. 25:18 - na sety 3:1 a jdeme z prvního místa proti Finkám. Vítězství si užíváme náramně - tanec na Jóžina z bážin" ještě v hale,, zpěv a radost z dobře vykonané práce.  Kočkám blahopřejeme, odvedly skvělou práci.

Druhé semifinále:  Německo - Řecko.

Zítra je volný den ( ale s kondičním posilovacím programem). Večerní turnaj ve stolním fotbálku , jsem nejhorší, excelují Míška a MAKY.

Den pátý - volný den

Dopoledne - procházka městem, zámek, historické centrum, společný oběd v pizzérii a nákupy

Odpoledne - kondiční trénink , pod vedením kačky Šťastné

1. MOBILITA   2. CORE    3. KARDIO   4. PLYOMETRIE    5. Válce, Therabandy, Dýchání

- pěkných svižných 50 min

Večer - společná večeře všech týmů s pořadatelem a představiteli tohoto mezinárodního projektu včetně " Ministra sportu"

- schůzka zástupců družstvem o programu semifinálových zápasů a dohrávek o umístění

Den šestý - smutný semifinálový

Od rána se hrají zápasy o 7.-8. místo Belgie - Norsko 3:1 po nich o 5.-6. místo ITÁLIE - NIZOZEMÍ   3:2.

Po těchto zápasech jsou odpolední a večerní utkání semifinálová.

CZE - FINSKO  1:3 ( 22. -24. -24, 19)

Základní sestava:  Bára, Týna, Jiři, Bláža, Micha, Zdeňka - Maky

Střídající: Lucie, Anet a Paťas

1. set  - přestože jsme se snažili do utkání vletět jako uragán, opak byl skutkem. Finky se do nás od začátku utkání opřely. Kůlové hráčky do toho mydlily jak zběsilé, vyhrávaly diagonály jednu za druhou. my brzy prohráváme o 5-6 bodů, v polovině setu snad i 16:11. V time outech měníme taktiku v obraně proti jednotlivým hráčkám, zlepšujeme servis a Finky začínají chybovat , v koncovce už je máme. 21:21. Závěr setu se nám daří uhrát esem, dobrým protiútokem a poslední míč blokem získává Jiři. UFF.  Vedeme 1:0

Druhý set je bohužel podobný tomu prvnímu, brzy prohráváme, beru TM 2:6, záhy i 3:8. Snaha na našich hráčkách je velká, ale celé je to jaksi v křeči. nemůžeme se dostat nad soupeřky. Přesto doháníme Finky až v samotném závěru. Teď se rozhoduje. Ale smečařka soupeře s číslem 3 zakončuje technickým úderem set ( roláda do VI). Stav je vyrovnám na 1:1.

Aby to nebylo jednoduché, set třetí je velmi podobný druhému, brzy prohráváme, stav v koncovce není příznivý 22:23, 22:24, ale i 24:24 , neubráníme útok soupeřek abychom dostali přímý bod z podání 24:26. Druhá těsná koncovka nás sráží do kolen. Finky jsou bohužel lepším družstvem a dnes nás po zásluze porazili. Především kvalitním servisem a rozhodně i lepším útokem kůlových hráček.

Set čtvrtý nám nevyšel, nepříznivé skóre upravujeme až v samotném závěru setu.

Kočky toho mají plné zuby, jsou unavené, máme úzký kádr, každé utkání je vyčerpávající. Koukáme na tři sety druhého semifinálke GER - GRE 3:1. Jedem na večeři - krátká porada , odpočinek, využít služky fyzio, studená regenerační služba -sprcha  a večerka  do 22:00 hodin. Ráno se hraje o 3. místo již v 9:30 hodin a my chceme uspět, tak nám všichni držte palce.

Zdravíme do Prahy.

Den poslední hrací:

8.  místo NOSKO

7. místo   BELGIE

6. místo   NIZOZEMÍ

5. místo   ITÁLIE

Den sedmý - hrajeme o 3. místo s Řeckem ( 9:30 hodin) a odpoledne bude finálový zápas Německo - Finsko.

Vstáváme brzy, některé hráčky již v šest, zbytek podle potřeby tak, abychom mohli odjíždět z hotelu v 8:00 hodin. Nezbytná porada na soupeře je tentokrát v šatně. Soupeře známe, hráli jsme s ním poslední utkání ve skupině. To jsme uhráli v poměru 3:1. Řekyně včera hrály s Německem velmi pěkné utkání, vzdorovaly, výborně bránily i útočily. Podobně jako Finky se lepší zápas od zápasu, ale to my také. To by mohla být voda na náš mlýn – nemusely by být tak soustředěné, můžou být i více unavené – hrály pozdější večerní utkání. Určitě si po dobrém výkonu budou věřit.

A co my?

Směry útoku kůlových hráček, se špatným a slabým útokem jsou silné i se středovými hráčkami ( 8 jednonoha za), ostatní před nahrávačkou. Ústřední hráčky budou 7 (lajna) a 5 (dlouhá diagonála), podobně jako ve všech zápasech.

Spoléhat se na naši dobrou a chytrou hru, trápit soupeřky opakovanýma ulívkama, smečovat blok aut, podporovat se ve vykrývání především při útocích Bláži. A především lépe servírovat, tato činnost se nám včera příliš nedařila. Závěrečný bojovný pokřik a jdeme se prát o bronzové medaile.

Rozcvičku si bere na starost jako před každým zápasem Kačka.

CZE – ŘECKO   2 : 3 ( 22, 22, -24, -15, -16 )

Je to bitva jako řemen, v prvních dvou setech se přetahujeme o vedení, každé družstvo chvilku vede, závěry setu vychází lépe nám. Téměř po hodině hry je stav 2:0 pro nás. Ale nic není hotové.

Třetí set přichází do koncovky – stav je 24:24, neuhráváme tolik potřebný útok na 25:24, a přichází přímý bod po podání soupeře. Škoda, byli jsme blízko.

Čtvrtý set je mizerný, Blážu chytají křeče, Bára je uběhaná, střídáme, zpomalujeme hru, jak to jde a pomalu se chystáme k TB (5. setu).

Jak se vyvíjí celé utkání, takový průběh má i zkrácená sada. Jde to bod za bodem – strany měníme za stavu 7:8. V koncovce prohráváme 11:13, uhráváme bod, Bláža na podání dává dva přímé body, dokonce máme protiútok s „mečbolovou značkou“, nepadl na zem – stav je 14:14. Znova krátká bitva, ale již v náš neprospěch 16:18.

To je smutný konec – bramborovou medaili nechce nikdo. Přes tuto porážku si hráčky zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony v průběhu šampionátu.

Finálové utkání

NĚMECKO – FINSKO   3:2 (Tb 15:13)

Šampionát skončil, předávají se medaile, poháry, ocenění. Vlajka USPE padá , přebírá ji nový pořadatel. Tentokrát Nizozemí pro ME žen ve fotbale.

1. 1. NĚMECKO , 2. FINSKO, 3. ŘECKO, 4. ČESKÁ REPUBLIKA

Je slavnostní večeře v místním divadle, posezení všech výprav, večeře a závěrečný galakoncert s tancem.

V rámci vyhlášení jednotlivých cen je třeba zmínit, že Miška Bláhová se stala, po zásluze nejlepší smečařkou turnaje – k tomuto ocenění ji dovedla bezesporu taktika našeho družstva a podpora všech našich hráček – BLAHOPŘEJI.

Druhým výrazným oceněním představitelů Mistrovství Evropy Policie (USPE), je ocenění dvou našich hráček za příkladnou a dlouhodobou reprezentaci - účast na všech pěti dosavadních novodobých ME Policie. Jiřka Karvánková a Miška Bláhová. Spolu s nimi na pódiu jsou ještě oceněny – trenérka a hráčka Finska (za čtyři účasti na ME). BLAHOPŘEJEME.

Nás reprezentovaly.

Bára – nahrávačka, hráčka se zkušenostmi v EX žen, v nejvyšších juniorských soutěžích. Dnes rekreační hráčka smíšených družstev, ale především maminka dvou prcků. Naběhala tady toho víc než za pět let za kočárkem. Báro skvělé výkony, bylo mi potěšením.

Bláža – Univerzální hráčka a smečařka. Na její body se družstvo spoléhalo ve všech zápasech. Miška je hráčkou ústeckého volejbalu, v létě se boří v pískových vanách, je ve skvělé sportovní kondici. Po zásluze vyhlášena nejlepší smečařkou. Děkas Micho.

Týna – pro mě nejmilejší překvapení družstva, je na ni spoleh ve všech činnostech, Týnku jsem vedl i jako trenér EX ženy a juniorskou reprezentantku na MS v Mexiku, to hrála na pozici libera. Svými pověstnými lajnami přiváděla k šílenství všechna družstva – nahrávačky a především trenéry soupeře. Údery blok-aut ze zóny IV by měly patřit k úderovému rejstříku všech extraligových hráček. Týno – poklona.

Miška – druhá smečařka družstva, hrající v Českých Budějovicích – více na liberu, než na smeči. Je výbornou přihrávačkou a poziční hráčkou. Pověstné jsou její servisy – asi ještě letí, ale musím uznat, že pro družstvo, jeho pohodu a dobrou atmosféru odvedla skvělou práci na hřišti, v šatně i tanečním parketu. Micho děkuji.

Maky – záměrně bezprostředně za Miškou, to jsou prostě „siamská dvojčata“. Co jedna – to rozhodně i druhá. Skvělé libero, občas kolem ní ta dlouhá diagonála proletí, ale má v sobě dar hráčky, umí číst hru. Stačí významný pohled a je nám jasno. Vybere spoustu míčů, naše smečařky se vždy mohly spolehnout na její podporu. Skvělá tanečnice, rozhodně největší jedlík a sběratel týmu. Maky libera to mají na hřišti těžké, ale zvládlas to na 1. Díky.

Jiři – blokařka družstva, rovněž Českobudějovická hráčka, dříve 1. liga, pak druhá, v této chvíli krajské soutěže. Motor a „hybná organizační páka“ vedení našeho UNITPU- volejbalu v součinnosti s hráčkami a realizačním týmem. Bez jejich organizačních schopností si dovolím tvrdit, že bychom tady nebyli. Už, už chtěla být na pozici člena realizačního týmu, ale zdravotní situace družstva a nominace ji dostaly do pozice hrající hráčky – dobře jsme udělali, slabá výtky by mohla být jen v tom, že příliš přátelí se sítí. Jiři jsi skvělá – děkujeme a blahopřejeme k výraznému evropskému ocenění USPE.

Zdeňka – blokařka, hráčka základní sestavy byla pro mě velmi milým překvapením. Hráčka krajského přeboru se s nominací vyrovnala náramně. Už na soustředěních bylo patrné, že bude platnou hráčkou, a to spolu s Jiři potvrdily hned v prvním zápase. Dotáhly jako středové hráčky družstvo k prvnímu tolik důležitému vítězství. Týmové porady na pokoji 127 měly kouzelnou atmosféru. Spolu s Lucií vytvořily báječnou dvojici. Bylo mi velkým potěšením.

Lucie – třetí naše věžička, nebál bych se říci opravdová věž, viz. naše společné foto. Škoda, že Luci nemohla být již na prvním soustředění, zapracovali bychom ji více do družstva. Dokázala nám pomoci v situacích při střídání, kdy se družstvu nedařilo. Rozhodně spolu se Zdeňkou největší „spáči“ družstva. Na snídaně po nich chodil už jen trenér. Tak také děkuji velice.

Paťas – nahrávačka družstva. Hráčka juniorských soutěží v Ústí nad Labem a Chodově. Motůreček- motůrek a nakonec tmelič a motor družstva. Páťa nedostala moc herních příležitostí, Bára hrála dobře, ale mohla si i více odpočinout, ale na hřišti bylo třeba Bláži. Dvojstřídání téměř nepřicházelo do úvahy. Přesto její hlas byl slyšet halou od prvních hvizdů rozhodčích až do samého konce. To se budou kolegové divit, co se vrací za dámu. Zpěvačka, tanečnice – bavič, tmelič – tak, jak to mají nahrávači v povaze. Pati – těžká role a věz, že ji dokážu ocenit. Děkuji.

Anet – až v závěru šampionátu jsem zjistil jaký to je dravec. Tak očekávám, že její volejbalový čas pro tým přijde v dalších soutěžích. Podobně jako pro Luci, Páťu je to její první velký šampionát. Jako střídající hráčka splnila očekávání. Na dálku do Prahy jsme řešili odtah našich vozů na bezpečné místo ze Stromovky. Děkuji za reprezentaci.

Snad se nebudu mýlit a všechny hráčky se mnou souhlasí, že bez pomoći Kačky Šťastné by možná do některých zápasů nenastoupily. Její denní a především noční služby se nedají ohodnotit. Kači děkuji, byla to dobrá spolupráce. Příště jim víc nalož v kondičních trénincích.   Standa

Výkonnost jednotlivých reprezentačních družstev Policie se zvyšuje. Šampionát byl vyrovnaný. Výsledky 3:2 v boji o třetí místo i ve finále to ukazují. Příprava musí být rozhodně delší, s širším výběrem hráček a především s přípravnými zápasy. Byly jsme nejméně početnou výpravou ( hráčky vinou zranění a nemocí, rodinných událostí), rozhodně početnější musí být realizační tým.

Den osmý - jedeme domů, už v průběhu cesty řešíme pracovní a rodinné problémy s velko uvodou. Nejhůře ja na tom Bára. Držíme palce.