PVK Olymp Praha

Kadetky doma stoprocentní, juniorky v Jihlavě také

EXU18: Olymp - ČB 3:0,3:0 EXU20: Jihlava - Olymp 0:3,1:3

Další dvojutkání měla před sebou olympská "osmnáctka". Do Přípotoční dorazila budějovická Madeta.

Úvod utkání byl z naší strany trochu nervózní, až hlasitější time-out nás probral a začali jsme hrát lépe. Přestali jsme dělat hloupé chyby a nutily soupeře naší hrou k jejich vlastním chybám. Závěr setu už byl pohodový a s velkým náskokem jsme ho vyhráli. Do druhého setu jsme vstoupili mnohem lépe - hned jsme si vytvořili několikabodový náskok, který se nám dařil držet i navyšovat. Lehké zaváhání přišlo před koncovkou, ale i tak jsme dotáhli i druhý set ke zdárnému konci. Do třetího setu už jihočešky vstoupili rezignovaně a výsledkem byl velký rozdíl ve skóre. První zápas ovládáme 3:0.

Po přestávce - kterou vyplnil trénink přihrávky žen - nastupujeme do druhého utkání. Soupeř vypadá o dost víc nažhavený a taky je to na jeho hře znát. Úvodní set je poměrně vyrovnaný - držíme si 2-3bodové vedení, které až úplně v závěru navyšujeme. Vyrovnaný souboj pokračuje i ve druhém setu. Do stavu 15:15 je vývoj pro oba týmy stejný. Poté se nám daří Madetě odskočit na 2 body, což se jeví jako rozhodující. I druhý set nakonec dotáhneme k vítěznému konci. Vývoj z prvního zápasu se tentokrát neopakuje, a Budějovice bojují  i nadále. Začátek setu se přetahujeme bod po bodu. Na desátém bodu uděláme čtyřbodovou šňůru a odskakujeme. Už hrajeme víc v klidu - chvilku i v moc velkém. Krátké zpozornění před úplným závěrem nám pomohlo a závěr třetího setu dokážeme dohrát bez problémů.

Juniorky cestovaly v neděli do Nového Bydžova, kde své domácí zápasy hraje Vysočina Jihlava.

Nezvyklá hala nám dělá zpočátku nějaké problémy. Chvíli nám trvá než se v prvním setu rozkoukáme a začneme hrát svoji hru. V koncovce máme pevné nervy a důležitý první set máme pro sebe. Psychická výhoda se ihned projevila a od začátku druhého setu se nám daří soupeře dostat bodově pod sebe. Náskok výrazně narůstá a nakonec set končí výhrou o 10 bodů. Třetí set se podobá druhému. Soupeř neskládá zbraně, bojuje, ale naše hra je stabilní, kdy se nám velmi dobře daří hrát na ztrátu a nakonec nedovolíme ani vyrovnanou koncovku. Úvodní zápase vyhráváme 3:0.

Přestávku mezi zápasy využijeme k občerstvení přímo v hale. První set druhého zápasu ale asi strávíme ještě někde mimo halu - naskočíme velmi poklidně a nažhavený soupeř nás trestá. Za chvíli už je propastný rozdíl ve skóre a úvodní set už se jen dohrává. Do druhého setu naskočí od nás úplně jiný tým. Vrátili jsme se k zodpovědné hře z prvního zápasu. Druhý set jde jednoznačně na naši stranu. Ani v dalším průběhu se dění na hřišti nemění. Domácí se snaží, bojují - nehrají špatně. Nám se opět daří a když se nám rozjede i útočná síla, tak chvilkami soupeře i válcujeme. Nakonec se nám obrat daří a po úvodním zakolísání vyhráváme 3:1.