Související zápasy

PVK Olymp Praha

Kadetky a juniorky shodně s jednou výhrou a jednou porážkou

V sobotu "osmnáctky" přivítaly SVBC doma, v neděli "dvacítky" zajížděly do Kralup.

Ke své domácí premiéře jsme nastoupili v prořídlé sestavě - nemoci, zranění,... Do utkání jsme vstoupili trochu pozvolna. Soupeř si neustále držel mírný náskok. Příchodem dvacátého bodu se nám daří jít do vedení 21:20. Pevnější nervy v koncovce máme my a jdeme do vedení 1:0 na sety. Začátek druhého setu je pro nás šílený. Nedaří se nám nic, nepomáhají ani time-outy, střídání - vůbec nic. Hrozný set z naší strany a je vyrovnáno. Příchodem do dalšího setu se hra vyrovnává - 8:8. Za tohoto stavu se nám daří odskočit na 11:8. Jako bychom se uklidnili, soupeř začal chybovat a v dalším průběhu už jsme soupeře válcovali. Vedeme 2:1 na sety. Rozdělení sil na hřišti se opět přelilo - soupeř odskakuje do vedení 6:10. Do samotné koncovky vstupujeme za nepříznivého stavu 17:20. Poté přichází naše vzepětí a daří se nám v závěru skóre otočit na 26:24. Z prvního utkání bereme 3 body za výhru 3:1.

Druhé utkání začíná ve 14 hodin. Vyrovnaný začátek plný boje. Soupeři se daří odskočit ve skóre - 11:15. Ani přes naší snahu se nám nedaří výsledek otočit a prohráváme úvodní dějství. Nástup do druhé sady se nám opět nedaří 1:5. Soupeř si drží několikabodový náskok až do koncovky. Tam se nám daří stáhnout na 23:24, nicméně další rozehru si připisuje pro sebe soupeř a jde do vedení 2:0 na sety. Tak jak se nám nepovedl rozjezd předchozí sady, tak třetí sada ukazuje pravý opak. Nám se naše hra daří, kdežto soupeři se rozpadla. Vedení v průběhu stále navyšujeme, a po vítězství 25:14 snižujeme na 1:2. Ve čtvrté sadě si SVBC od samého začátku udržuje náskok 2-3 body. Nám se nedaří vyrovnat. V koncovce je naše hra jednoduchá a soupeř je na nás dobře připraven. Prohráváme 1:3 na sety a body do tabulky jsou pro dnešek rozděleny rovnoměrně.

Po prvních dvojzápasech jsme první (6 bodů) a Kralupy druhé (také 6 bodů). Do zápasu domácí vletí s velkou energií, což nás trochu, zdá se zaskočilo. Bojujeme hlavně s přihrávkou servisu, který domácím "lepí" a nás nutí útočit z těžkých situací. V polovině setu si domácí vytváří pohodlný náskok, který se nám v koncovce podaří jen snížit. Se změnou stran jsme doufali, že se obraz hry změní - opak byl pravdou. Rozdíl mezi týmy byl velký a nám se nedařilo zhola nic. Prohráváme 0:2. Třetí set začínáme, konečně, domácím vzdorovat. Sice nám domácí vždy odskočí, ale daří se nám vždy vrátit do hry bodovými sériemi. V koncovce se propracujeme k jednomu setbalu, který ale rychle maže naše zkažené podání. Poté následují dva rychlé body na stranu soupeře a prohráváme 0:3.

Všichni jsme si vědomi, že první zápas byl z naší strany velmi špatný, tak už porady se snažíme naskočit do druhého úplně jinak. Bohužel začátek nám opět nevychází - domácí mají náskok hned od začátku 4:8, 10:16. Nám se daří vývoj korigovat i díky dvojstřídání - ale k vyrovnání se už nedostáváme. Druhý set je velmi vyrovnaný - týmy si neodskočí na více jak 2 body. Takový průběh rozhoduje až koncovka, ve které se opět daří více domácím. Třetí set začínáme, konečně, lépe my - vedení 9:4. I když v průběhu setu se k nám Kralupy bodově dorovnali, ale tuto koncovku už jsme vydřeli a snížujeme na 1:2. Naše lepší rozložení se projevuje i v následující sadě. Vedeme od samotného začátku a díky vítězství se půjde do tie-breaku. Nástup máme parádní - otočka za stavu 8:2. Rozhodnuto ale nebylo. Domácí se vrátili do utkání opět podáním. Po vyrovnání na 12:12 ale následující tři rozehry míří na naší stranu. Jsme rádi za otočku zápasu a vítězství 3:2.