Související zápasy

PVK Olymp Praha

Juniorky začaly svou pouť extraligovou soutěží

K úvodním dvěma utkáním přijel na Přípotoční Liberec. Všechny body zůstaly na Olympu.

Po 7 týdnech přípravy se ostrého zápasu dočkal i tým U20. Na Olymp přijel tradiční soupeř z Liberce.

Do utkání jsme vletěli a Liberci se podařilo odztrátovat až za stavu 6:0 pro nás. Náskok jsme v průběhu setu stále navyšovali. Přes drobné zaváhání před úplným závěrem jsme v poklidu dotáhli tento set k vítězství. Začátek druhého setu pro nás nezačal dobře. Liberec se zlepšil na podání a my se trochu trápili. Do koncovky jsme jejich náskok stáhli - 19:19, ale ani to nestačilo a soupeř srovnal na 1:1 na sety. Po důraznější domluvě od trenérů jsme do dalšího setu vstoupili o mnoho lépe. Výsledkem byla jednoznačná výhra a vedení 2:1. Scénář z předchozí sady se opakoval i ve čtvrtém dějství - rychlý náskok, postupné navyšování, a poklidný závěr a celkové vítězství. Vítězíme 3:1.

Druhé utkání začíná podle plánů ve 14 hodin. Změnili jsme sestavu a šli jsme na to. Zpočátku byla znát jistá nepohoda, ale v polovině setu už byl stav vyrovnaný. Postupně jsme si vytvořili 2-3 bodový polštář, který jsme si pohlídali až do úplného závěru setu a vedeme 1:0. Průběh druhého setu kopíruje ten z předchozího utkání. Liberec nám na začátku bodově odskočil a nám se již nepodařilo skóre otočit a tak po dvou setech je stav vyrovnaný. Hned na úvod třetího setu se týmy střídají ve vedení, až kolem desátého bodu se nám daří odskočit soupeři. Tento náskok se zdá být rozhodující a tak jdeme do vedení 2:1 na sety. I následující sada je zpočátku vyrovnané, ale jakmile přijde půlka setu, opět soupeři bodově odskakujeme (3-4 body). Závěr čtvrté sady se nám daří soupeře bránit a díky tomu získáváme i tento set.

Na úvod sezóny tedy porážíme Liberec 2x 3:1, což je určitě dobrý vstup a příslib do dalších zápasů.