Extraligy mládeže se rozjely

Osmnáctka odehrála svá utkání na Orionu. Kategorie U22 hostila rozřazovací turnaj na Přípotoční.

V sobotu 14.9. odstartovala svou extraligovou pouť v sezóně 2024/25 kategorie U18. Nás zavedl los soutěže na půdu soupeře - Orion. Do Dolních Břežan, kde hrají svá domácí utkání to je z Prahy kousíček, a tak doprava byla individuální.

V 9 hodin porada, o 15 minut později už začíná rozcvička. Už při poradě a i při následné přípravě na utkání je z týmu vidět nervozita - máme v týmu hodně holek, co extraligu hrají poprvé, tři hráčky které spadají ještě do U16 a dvě hráčky, které přešly před sezónou právě z Orionu. Podle toho vypadá i začátek utkání - time out bereme za stavu 3:8. Pak se hra trochu uklidnila, před úplnou koncovkou vedeme ještě 21:20, ale v koncovce vyrábíme zbytečné chyby a set prohráváme 23:25. Další set startujeme lépe a jdeme až do šestibodového vedení 11:5. Na šestnáctce je stav už zase ale vyrovnaný. Zlepšený výkon na servisu nám v koncovce stačí ke srovnání stavu setů. Vítězství v setu nás nakoplo, a hned od začátku dalšího hrajeme dobře a soupeř se hledá. Výsledkem je jednoznačná výhra v setu třetím a vedení 2:1. Rozjezd čtvrté sady je vyrovnaný, ale udržujeme si stále drobný náskok. Za stavu 16:14 se nám daří odskočit na sedmibodový rozdíl, což je rozhodující. Závěr zvládáme velmi dobře a připisujeme si první vítězství.

Před druhým utkáním se na našem hřišti ještě odehraje zápas 1. ligy žen (Orion - Prostějov B).

V 15 hodin začíná náš druhý zápas. Do stavu 6:6 je stav vyrovnaný, pak už začínáme být lepší a pokračujeme ve výkonu ze závěru prvního zápasu. Odskakujeme do výrazného vedení a první set dotahujeme k vítěznému konci. Podobný průběh má i druhý set a po 40ti minutách vedeme 2:0 na sety. Průběh se nemění ani ve třetím setu - vedeme 11:8, 15:11, 20:17. V těchto chvílích ztrácíme kontrolu nad utkáním - nastává polevení v hlavách a soupeř se rozjel. Nepomáhají time outy ani střídání a set prohráváme. Celý čtvrtý set taháme za kratší konec - vždy, když se přiblížíme soupeři na jeden bod, tak buď uděláme chybu a nebo soupeř zahraje dobře. Prohráváme i toto dějství a rozhodne se v tie-breaku. Rozhodující set vypadá podobně - pořád jsme bodově pod soupeřem - točíme za stavu 6:8. Prohráváme ještě 9:11, v tom si pomůžeme esem. Kvalitní podání máme podpořené bojovnou obranou a taky odvahou na dohrávkách bodových míčů. Otáčíme skóre až na 14:11. Přichází ještě drobné zakolísání 14:13, ale po chybě soupeře na útoku nakonec vítězíme i ve druhém utkání.

Z palubovky soupeře tedy odvážíme 5 bodů do tabulky. Víme, že máme před sebou hodně práce, ale jako vstup do soutěže je to pozitivní.

První akcí v této sezóně, která se uskutečnila v domácí hale Přípotoční je rozstřel v kategorii U22.

Jako pořadatelé jsme do turnaje vstoupili ranním zápasem od 10ti hodin proti Střešovicím. Zápas probíhal relativně v poklidu. V každém setu jsme si vypracovali náskok už od začátku a zápas skončil výsledkem 3:0. V zápase se po setu točili všechny hráčky na svém postu. Vzhledem k rychlému průběhu druhého utkání jsme začali zápas proti Šternberku již v 15:30. Průběh zápasu byl velmi podobný tomu rannímu. Byla znát herní převaha na naší straně. Pouze drobné zakolísání přišlo na začátku třetího setu - 0:5, ale holky hned zabraly a i tento set dovedli k vítěznému konci. Pravidelné střídání na naší straně probíhalo i v tomto utkání.

Jelikož se neodehrál jeden turnaj z důvodu povodní, tak ještě nevíme, zda se i přes dvě výhry 3:0 dostaneme do první a nebo druhé výkonnostní skupiny.