EX ženy 2024/2025

V rámci třetího kola nejvyšší české volejbalové soutěže nastoupily proti sobě celky Olympu a Frýdku-Místku. Oba soupeři měli před vzájemným duelem shodnou bilanci - jedno vítězství a jednu porážku. Domácí halu uhájil Olymp po vítězství 3:1.

PVK OLYMP PRAHA – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (25:16, 22:25, 27:25, 25:15)

Rozhodčí: Lenert A., Kohlmann T.

Počet diváků: 120

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hodanová, Žáková, Brancuská, Průšová, Gajdová, Vlčková, libero Dostálová.

Střídaly: Drahorádová, Semanová, Šmídová, Pokorná

Hosté: Borawska, Fukalová, Maciagowski, Bauerová, Strušková, Legien, libera Kulová, Šrámková.

Střídaly: Böhmová, Michalčíková, Motalová

Ohlasy po utkání:

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Před začátkem utkání jsme si přečetly, že se tady Frýdku hraje špatně, tak to nás nakoplo a chtěly jsme to potvrdit. Do utkání jsme vstoupily velmi dobře, tlačily jsme servisem a myslím, že jsme první set v klidu vyhrály. Pak ale Frýdek ukázal, že nám sem nepřijel darovat body zadarmo. Jako klíčové se ukázala otočka v koncovce třetího setu, kdy jsme smazaly náskok čtyř bodů. Po takto získané třetí sadě jsme byly psychicky na koni, což se potvrdilo v úvodu čtvrté sady, kterou se nám pak podařilo dotáhnout do vítězného konce. Chválím celý tým.

Lukáš Miček (trenér PVK Olymp Praha): „Pro nás to byl první domácí zápas – jak pro hráčky, tak asi i pro mě, v nové roli. Jsem rád za tři body, jak už bylo řečeno, nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Zdá se, že tento rok budou týmy velmi vyrovnané a každý může porazit každého. I já vidím jako rozhodující moment závěr třetího setu, kdy jsme prohrávali o čtyři body a podařilo se nám to zvrátit. A ve čtvrtém setu už jsme to zvládli dotáhnout.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dneska to byl hodně těžký zápas – chtěla bych pogratulovat domácím k výhře, kteří předvedli skvělý výkon. My jsme taky první tři sety hrály dobře, ale v těch rozhodujících momentech má Olymp ve svých řadách hráčku, která si je schopná poradit a složit balón. Koncovka třetího setu rozhodla celé utkání. My jsme do něj daly všechny síly, bohužel jsme prohrály a jak to v ženském sportu bývá, je pak těžké se na tu vlnu nabudit. Za mě pěkný sport dneska.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „I já gratuluji soupeři. My jsme do zápasu vstoupily dost vlažně. Další dva sety byly z naší strany o hodně lepší a myslím, že jsme měly i navrch, útočně i obranou. Nicméně nepovedená koncovka třetího setu rozhodla celý zápas. Zranila se nám hráčka a bohužel jsme na to nedokázaly dobře reagovat. Asi poprvé jsem u svého týmu zaregistrovala, že po takto prohraném setu složil zbraně, což se mi samozřejmě nelíbí a doufám, že se to nebude opakovat.“

Popis utkání:

Úvod utkání patří domácímu Olympu, který se dostává do vedení 5:2. Po bloku domácích reaguje trenérka hostí oddechovým časem. Až za stavu 10:2 se daří Frýdku otočit postavení a posunout se. Rozdíl ve skóre se nemění ani před koncovkou. Aut z podání hostujících hráček přináší první setbol domácích, který ihned proměňuje útokem domácí smečařka.

Na začátku druhé sady jdou domácí do vedení 2:0, ale poté se hra Olympu zadrhla. Za stavu 3:7 sahá k prvnímu oddechovému času domácí trenér. Ani to moc nepomáhá a Frýdek jde do vedení 7:13. Poté se domácí hráčky vzpamatovávají a do koncovky se jde za stavu 19:19. Stav je jak na houpačce a Frýdek si opět vytváří bodový náskok, který se mu podaří udržet do konce a srovnává stav setů na 1:1. Na naší straně bylo moc chyb       ( zkažená podání, přímé body na přihrávce i samotné mezihře - a pokud je jich více než 10, nenaděláte téměř nic), Přesto nám svitla naděje ještě v koncovce (19:19).

Na komentátorské lavici střídá Jindru Doudu ( 1:1 na sety) -  Radek Sochr, který to společně s hráčkami doveze k vítězství, jak se později ukáže 3:1. Zatím má na této pozici 100 % úspěšnost.

Vstup do třetí sady se více daří Olympu – 5:3, 11:8. Po time-outu hostí se stav srovnává na 12:12. Frýdek je v této chvíli lepší a vytváří si čtyřbodové vedení – 13:17, 16:20. Úplný závěr je vyrovnaný. Při setbolech Frýdku kazí jeho hráčky servisy. Olymp svůj druhý setbol proměňuje a ujímá se vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set je na jeho počátku vyrovnaný, ale poté se Olympu daří odskočit, 4:4 - 7:4. Hostům nepomáhají ani oddechové časy a náskok narůstá až do stavu 18:9. Mečbol přináší chyba na podání Frýdku, aby v další rozehře přišla chyba na útoku frýdecko-místeckých hráček. Vítězství si v dnešním zápase připisuje domácí Olymp 3:1.

Společná pozápasová radost

Informace pro naše diváky:

Vstupné na utkání je 100,- Kč, zlevněné pro důchodce a studenty je 50 ,- Kč. Celoroční permanentky v hodnotě 1000,- Kč na všechna domácí utkání včetně Českého a Evropského poháru ( celkem až 20 zápasů) včetně těch, které budeme hrát v Kutné Hoře. Nově jsme připravili i VIP vstupenky pro diváky, kteří se chtějí zúčastnit pozápasové tiskové konference kapitánek a trenérů obou družstev - 200,- Kč - na nich bude k dispozici občerstvení našich sponzorů   ( pivo, víno, oblíbený chléb s hořčicí ,sekaná s okurkou - to je specialita pražského Olympu, dále  nově "UTOPENCI našich trenérů Standy, Lukáše, Michala a Vládi". K tomu beseda s hráčkami a trenéry o problematice utkání či trénování , jejich problematika v rámci vrcholového sportu, či studia.

Včerejším společným  tématem  bylo uvedení Standy Mitáče do síně slávy trenérů OLYMPU CS MV na Pražském hradě - Španělský sál ve čtvrtek tohoto týdne. Jeho pocity, historie a začátky trénování, předání pomyslného trenérského žezla Lukášovi po 33 letech v pozici trenéra žen Olympu Praha. Debata o těžkém utkání s Frýdkem, uhrané koncovce 3. setu, která rozhodla o našem vítězství ( Eva, Dosty, Mony, Miška i Lukáš).  Podle včerejších zúčastněných rozhodně správný krok pro diváky, kteří chtějí vidět do zákulisí klubu, hráček a trenérů. Navíc chceme divákům a "Fan klubu" nabídnout letošní  módní kolekci hráček a trenérů - mikin, triček tréninkových i vycházkových. Ty budou vždy k dispozici na domácích zápasech při vstupu do haly a pak na pozápasových tiskových konferencích v naší klubovně.

První ohlasy:

Pozápasovou tiskovou konferenci mimo jiné navštívili i Jirka Baumruk s manželkou, Doc. Jarda Buchtel, Tomáš Klement - komentátor České televize, nyní nového sportovního kanálu SPORTY. TV, který dnešní zápas komentoval přímo z haly Volej.TV, dále Ondra Foltýn, představitelé Olympu CS MV, Radek Sochr - komentátor utkání a manažer mládežnické složky Olympu.

Kdo dělal ty utopence, že tolik pálí a jsou tak perfektně uložené? Od koho máte tak chutnou cibuli, ostrý ocet a proč tam máte tu pálivou feferonku. Nic tak dobrého jsem dlouho nejedla. ( trenéři, Vláďa Foltýn).

Trenére není to brzy  být uveden do síně slávy.  To nevím, na to musí odpovědět jiní, nicméně jsem byl mile potěšen.

Jak zvládáte roli asistenta? Lukáši byl jste při prvním domácím utkání nervózní.   Asi trochu také.

Jak jste zapracovali zahraniční hráčky do družstva a co od nich očekáváte - na trenérku hostů   a pod, pod, .....

Kdo Vám maloval siluety hráček, které jsou a postupně budou výzdobou naší sportovní haly?   ... Pracanti.