Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U20 23/24

6. kolo skupina A se odehrálo v Brně

V sobotu ráno naskakujeme do aut, abychom vyrazili směr Brno, kde nás čeká další turnaj U20. Cesta utekla rychle, příjezd byl včas, tak bylo i dost prostoru na nutné předzápasové úpravy výstroje, tak aby to ladilo i na fotkách.

V 10 hodin nastupujeme proti Plzně. První set je jednoznačný, kdy se soupeř nedokázal vyrovnat s naším servisem. Od dalšího setu je průběh trochu vyrovnanější, ale vždy si dokážeme vytvořit náskok, který v koncovce ještě zvýrazníme. Po výhře 3:0 máme na kontě první výhru.

Po obědě a ubytování se pokračujeme turnajem proti domácímu KáPéčku. Rozjezd do zápasu je na výbornou, bohužel nás ukolébal, a tak set vyhráváme až díky vítězství v koncovce. Druhý set je od počátku vyrovnanější, ale pevnější nervy v koncovce máme opět my. Ve třetím setu se nám nedaří, soupeř je celý set nad námi. Pomáhá až zásah do sestavy a daří se nám otočit vývoj ve skóre až v koncovce. Po druhé výhře 3:0 máme 6 bodů. Část týmu vyráží podpořit ženy do Prostějova, druhá část vyráží na Kouničku se podívat jak se daří Šelmám (s Tončou Kelnárovou v sestavě ) s Libercem.

Neděli každý využije k delšímu spánku, protože nás jediné utkání čeká od 11 hodin. Nástup proti Liberci máme dobrý - soupeř se zdá takový ospalý, a tak si vypracujeme i několikabodový náskok. Před koncovkou ho bohužel ztrácíme, a v samotném konci setu se stav přehoupne na stranu soupeře. Druhé dějství je od začátku vyrovnané, až do stavu 18:17. V tomto postavení se nám nedaří na přihrávce a z vyrovnaného setu se stal jednoznačný v konci. Na zvrat už nám nezbyly psychické síly, a tak třetí set je nejhorší z toho, co jsme v Brně předvedli. Turnaj zakončujeme prohrou 0:3.

Výsledné 2. místo na turnaji je dobré, předvedená hra po většinu turnaje taky nebyla špatná. Pokračujeme v práci a ještě máme dva turnaje na to, abychom před vrcholem extraligy, zapracovali na odstranění chyb a nedůsledností v naší hře.