Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U20 23/24

7. kolo extraligy U20, skupinu A hostila Ostrava

V sobotu v 7 hodin vyrážíme směr Ostrava. Holky v autě postupně přechází do módu odpočinku, spánku a hlavně hledání správné pozice, kdy tyto činnosti půjdou vytvářet nejlépe. Jedna zastávka na Rohlence - ranní kafe - a před půl 11 jsme v místě turnaje.

Vzhledem k prodloužení prvního utkání turnaje začínáme o 30 později. Úvodní soupeř nám je Liberec. Fotbalovou terminologií je tento zápas hrou na jednu bránu. Nám se nedaří do prvního ani druhého setu vstoupit dobře a hned od prvních rozeher taháme za kratší konec. Ve třetí sadě se nám začátek daří lépe, dokonce jdeme do malého vedení, ale kolem desátého bodu nás Liberec v jednom postavení sesadil zpět do míst, kde jsme se pohybovali po celý zápas. Za nás velmi nepovedený výkon a tomu odpovídal i výsledek.

Řekli jsme si, že na první zápas co nejrychleji zapomeneme - a od oběda (polévky) již přejdeme v hlavách na odpolední utkání s Brnem. Tento zápas se velmi podobal našemu prvním, pouze s tím, že ten lepší tým jsme byli my. Drobné zaváhání přišlo pro nás pouze na úvod druhého dějství, jinak jsme měli zápas pevně pod kontrolou a po třech setech slavíme výhru.

Nedělní zápas začínáme až ve 12 hodin, takže máme plno času na pořádnou snídani a přípravu na zápas. Do zápasu s Ostravou vstupujeme vlažně. Oba týmy mají své jisté a hra tomu odpovídá. Úvod patří domácímu týmu, ale v půlce setu přebíráme otěže a vítězíme. Druhý set začíná vyrovnaně, ale v druhé části jsme lepším týmem a vedeme 2:0. Další set se nám nedaří a dostáváme se do deficitu 10:20. Pár povedených obran zlomí průběh setu a nám se daří obrat a tím připisujeme vítězství 3:0.

Pak sedáme do auta a míříme směr Praha. V kapse máme druhé místo v turnaji.