Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U20 23/24

Páté turnajové pokračování extraligy U20 mají za sebou naše hráčky. Jak dopadly?

Po minulém kole, kdy jsme třikrát vyhráli ve skupině B jsme opět v nejvyšší skupině a los nám přisoudil postupně tyto týmy - Liberec, Ostravu a na závěr Brno.

V sobotu o desáté startujeme zápasem proti Liberci. Úvod utkání je plný nepřesností z obou stran, snad za to může dlouhá herní pauza a neobvyklé základní sestavy obou týmů. Koncovku lépe zvládá Liberec a jde do vedení. Druhý set je naše jasná záležitost. Ve třetím zpočátku taháme za kratší konec, ale v polovině setu se nám podaří série na podání a jdeme do vedení 2:1 na sety. Začátek čtvrtého dějství tohoto utkání nás zachytilo v nedbalkách a velký bodový rozdíl se nám již nepodařilo stáhnout, tak jdeme do rozhodujícího tie-breaku. V něm už jsme lepším týmem a připisujeme do tabulky vítězství 3:2.

Zákl. sestava: Fabikovičová, Průšová, Pomrová, Pokorná, Divišová, Drahorádová - Dvořáková, Tinklová

Střídající: Ouředníková, Kindlová

Po dlouhé pauze nastupujeme v 18 hodin proti Ostravě, která měla za sebou porážku 0:3 z prvního utkání. Začátek zápasu je podobný našemu prvnímu - hra bez emocí, hodně chyb a nepřesností, což má za důsledek porážku v prvním setu. Do další části utkání už předvádíme mnohem zodpovědnější výkon. Výsledkem toho je vítězství v dalších třech setech a celkové vítězství 3:1.

Střídající: Ouředníková, Doudová

Celý turnaj zakončuje v neděli naše polední utkání proti Brnu. Zpočátku vyrovnaný první set se v druhé části překlápí jednoznačně v náš prospěch a to díky dlouhé sérii v jednom postavení, kdy soupeř nemohl otočit. Tento zvrat rozhodl o celém utkání, protože jak ve druhém, tak i ve třetím setu jsme bodově odskočili výrazně hned v úvodu a dokázali ho udržet až do konce.

Zákl. sestava: Febikovičová, Průšová, Pomrová, Pokorná, Divišová, Drahorádová - Dvořáková, Tinklová

Střídající: Doudová, Ouředníková, Kindlová, Šestáková

Turnaj tedy zakončujeme s bilancí 3 vítězství - 3:2, 3:1 a 3:0 - v tabulce máme 8 bodů a celkově tento turnaj vyhráváme. Po epizodě ve skupině B tedy zůstáváme v nejvyšší skupině a v dalším kole se představíme v Brně.

Celkové umístění EX 20 ( do finálového turnaje postupuje 6 nejlepších družstev).