Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U18 23/24

Turnaj před dlouhou - kvalifikační - pauzou jsme v rámci skupiny A pořádaly na Olympu resp. Radlické.

Do turnaje vstupujeme proti tradičnímu soupeři z Liberce. Od začátku utkání je k vidění vyrovnaný souboj, kdy až v koncovce prvního setu nám Dukla odskakuje o 3 body, a tento náskok si pohlídala až do samotného závěru sady. V druhém setu nám Liberec odskočil hned na začátku setu. Bohužel v koncovce jeho náskok ještě narostl, tak i tuto sadu získává pro sebe náš soupeř. Hned na úvod třetího setu soupeři odskakujeme. Drobný náskok si udržujeme až do koncovky, ve které se ale soupeř dostává k prvnímu matchballu. Ten odvrátíme a pak se nám podaří i celý set dotáhnout do vítězného konce. Pozitivní nastavení si bohužel nepřenášíme do dalšího setu, ve kterém hned od začátku prohráváme o 2-3 body. Před samotným závěrem setu se nám daří snížit, ale vyrovnat už ne, aby Liberec ještě drobně navýšil své vedení v koncovce, kterou zvládl úspěšně dohrát. Připisujeme si tedy porážku 1:3.

Vzhledem k souběhu utkání EX U18 a EX žen se odpolední část našeho turnaje přesouvá na Radlickou, kde od 18ti hodin nastupujeme proti Ostravě. Od začátku je k vidění vyrovnaný boj, kdy oba týmy cítí důležitost utkání po prvním prohraném zápase v turnaji. Soupeř ještě odskakuje do vedení 12:14, ale po našem otoční se nám daří v jednom postavení uhrát 9 bodů, a tím byl ráz celého setu daný. Druhý set byl celou dobu vyrovnaný - obě družstva neodskočila do většího než dvoubodového vedení. V závěru sady je větší přesnost na naší straně, a tak i druhý set vyhráváme. V začátku třetí sady odskakujeme do vedení o 4 body. Ale zlepšená hra Ostravy vývoj v setu otáčí, a před koncovkou prohráváme 18:22. Daří se nám na obraně a i s kouskem štěstí vyrovnáváme na 23:23. Následné dvě rozehry jdou na naší stranu, a tak celé utkání vyhráváme 3:0.

V nedělním utkání proti Lanškrounu jde o druhé místo v turnaji - oba týmy vědí, že sestoupit nemůžou a ani celý turnaj nevyhrají. Do utkání lépe vstupuje soupeř, protože máme v naší hře chaos. Postupně se naše hra uklidňuje a za pomoci podání vyhráváme první set. Ve druhém dějství si náš soupeř udělal na začátku náskok tří bodů, které udržel až do samého konce, a tím pádem je vyrovnáno. Třetí set se nám nedaří. Hned v úvodu nás hosté nachytají na přihrávce, kdy nejsme schopni v jednom postavení otočit. Nám se i přes pozdější zlepšení nedaří do setu vrátit, a tak prohráváme 1:2. Nepříznivý vývoj se nám nedaří zastavit ve čtvrtém setu, kdy ztrácíme až 10 bodů. Holky však zápas nezabalili, ještě snížili na rozdíl 3 bodů, ale to bylo vše a tak si Lanškroun došel pro vítězství.

I přes 2 porážky se i pro další (poslední) kolo držíme v první skupině. Po odehrání všech skupin to vypadá, že po posledním turnaji poskočíme ještě na 4. místo, což se po začátku soutěže jeví jako velký úspěch našeho družstva.