PVK Olymp Praha

EX U18 23/24

Skupina A se v únorovém termínu odehrála v Ostravě

Část týmu odjela již v pátek po tréninku a druhá, s trenérem, vyrazila směr Ostrava v sobotních ranních hodinách. Po příjezdu máme relativně dost času na seznámení se s prostředím, kde budeme hrát.

V prvním utkání nastupujeme proti Liberci. Od začátku taháme za kratší konec a nedaří se nám v žádné herní činnosti, dokonce i v bojovnosti za soupeřem zaostáváme. Výsledkem jsou prohrané úvodní dvě sady, i když se náš výkon postupně zlepšuje. Důkazem toho je výkon a výsledek ve třetí sadě, kterou jednoznačně vyhráváme. Až do koncovky čtvrtého setu se držíme bodově nad soupeřem, v koncovce máme vedení 24:22, ale ani to nám nestačí a soupeř využívá svůj první matchball. Z tohoto zápasu si bohužel neodnášíme ani bod do tabulky.

Krátký odpočinek, rychlé jídlo, přesun na Varenskou a jdeme na Kralupy. Výkon odpovídá přípravě na utkání, která nebyla vzhledem ke zmíněným okolnostem ideální. Hra je z obou dvou stran nepřesná a bez větších emocí. Nám se daří vyhrát úvodní dva sety. Poté přestaneme úplně hrát a soupeř toho využil ke snížení na 1:2. Naštěstí znovu trochu zvyšujeme obrátky svého výkonu a čtvrtý set už z výrazným rozdílem ve skóre vyhráváme. Po prvním dnu tedy máme 3 body v tabulce.

Nedělní program a i celý tento turnaj zakončujeme v duelu s Ostravou. Díky vyrovnanosti tabulky nikdo nic neměl před tímto utkáním jasné. Soupeř na nás vletěl hned od začátku, a než jsme se stačili rozkoukat už jsme prohrávali o 8 bodů. Postupně jsme zlepšili náš výkon, ale ani to nezabránilo porážce v úvodním setu. Druhý a třetí set byl velmi pohledný a diváci ocenili nejedu skvělou výměnu hlasitým potleskem hráčky na obou stranách. Dostáváme se do vedení 2:1 na sety. Holky se asi uklidnili a polevili ve výkonu natolik, že i přes změny v sestavě prohráváme čtvrté dějství. V tie-breaku začínáme dobře - vedeme 9:5. Ale poté děláme chybu za chybou a soupeři doslova výhru darujeme.

Po skončení utkání všichni počítají co tento týden výsledek znamená. Pro nás naštěstí udržení ve skupině A i pro další turnaj a tím máme zajištěný finálový turnaj, za což jsme rádi.