Související zápasy

PVK Olymp Praha

EX U18 23/24

K poslednímu extraligovému turnaji v roce 2023 jsme vyrazili do Brna

Po minulém - postupovém - turnaji v Kralupech jsme vyrazili v sobotu ráno po D1 do Brna. Po příjezdu na místo sledujeme utkání KPéčka s Madetou, jelikož je stav 1:1 na sety, tak tušíme, že začneme o trochu později než v plánované poledne. Po poradě jdeme na to - soupeře máme S V B C, tedy celek, který nás porazil hned v prvním extraligovém utkání sezóny. První dva sety nasvědčují, že stejné to bude i tentokrát. Zvykáme si na prostředí a děláme plno vlastních chyb a ne úplně se nám daří dodat do hry to, na čem jsme se v přípravě domluvili. Do třetího setu měníme sestavu a začíná se nám dařit. Soupeře jsme zaskočili a připisujeme si jednoznačné vítězství v setu. Ve čtvrtém dějství se odehrává bitva, kterou rozhoduje až koncovka, ve které méně chybujeme a srovnáváme stav setů na 2:2. Zápas se tedy rozhoduje ve zkrácené sadě, ve které zužitkováváme výhodu po dvou vyhraných setech a připisujeme si dílčí vítězství a tedy obrat z 0:2 na 3:2.

Máme necelých 90 minut do začátku dalšího utkání - proti Českým Budějovicím. Tak krátký odpočinek, něco sníst a po krátké poradě jdeme nám na dobře známého soupeře. Ač vstupujeme do zápasu odhodlaně, soupeř jde ihned do několikabodového vedení, které udržuje celý první set. Od druhého setu se mění vývoj zápasu. Se soupeřem se taháme o každý bod a následující dvě sady rozhodují až koncovky. V obou dvou je k vidění dost chyb jak z jedné, tak z druhé strany - nakonec se nám podaří oba sety dohrát ke zdárnému konci, tak otáčíme vývoj utkání a vedeme 2:1. Zdá se, že soupeře prohraná koncovka třetího setu zlomila - nástup do čtvrtého dějství se nám daří. Držíme vysokou kvalitu na servisu a soupeř se pere sám ze sebou. A takhle to je celý set, který nakonec jednoznačně získáváme a celkově připisujeme vítězství 3:1. Po prvním turnajovém dni tedy máme skvělé 2 výhry - část týmu zůstává a většina se jede vyspat domů - do svých postelí.

Nedělní odjezd v 8:30 od haly doprovází zimní počasí, které nám hlavně kolem 100tého kilometru dálnice přidělává lehké starosti. Příjezd k hale ale máme včas a může v 11 hodin začít porada na KPéčko. Úvod utkání je lehce nervózní z obou stran - k vidění je dost nepřesností. Dříve se uklidňujeme my, a tak soupeři lehce utíkáme ve skóre. Drobné zakolísání před cílem, ale i přesto nakonec připisujeme vedení 1:0. Druhý set je jednoznačnější a po našem dobrém výkonu se dostáváme do vedení 2:0 na sety. Tak jako poněkolikáté v této sezóně, dobře rozehrané utkání ( 2:0 na sety a vedení o 3-4 body ve třetím setu) si komplikujeme vlastní nedůsledností. Soupeř stahuje na 1:2 na sety. Čtvrtý set je boj o každý míč. Před koncovkou setu odskakujeme a nakonec skládáme i poslední míč v utkání.

3x výhra = postup do 1. skupiny - věnováno legendě Olympu Zdeňkovi Groesslovi, který měl dnes pohřeb.

Holky ukázaly, že se zlepšují a pokud dodržují nastavenou taktiku, tak můžou porazit spoustu extraligových týmů. Těšíme se na nejlepší týmy dlouhodobé soutěže.