Zhodnocení sezóny 2016/2017 - kadetky

Kadetský tým odehrál výbornou sezónu pod vedením trenérky Jany Pospíšilové a asistenta Ondřeje Foltýna, jehož výsledkem je nádherné 3. místo v extralize kadetek.
Základ týmu tvořily pod vedením kapitánky Terezy Francové na postech smečařek Klára Fomenková, Karolína Nová, Valerie Špitová, Julie Honzovičová, Lucie Pondělíčková, na postu libera Lucie Šauerová, na postech univerzálek Barbora Hošková, Marie Matušková, Varvara Yakushkina, nahravačka Sarah Jaňourová a blokařky Nikola Bartecká a Simona Šnajdrová.
Po velmi intenzivní tréninkové přípravě v průběhu měsíce srpna odehrálo v září družstvo kadetek Olympu úspěšně 2 přípravné turnaje, jeden v Přerově a druhý v Ostravě. V prvním kole extraligy kadetky Olympu lehce zaváhaly a prohrály s družstvem Chodova 3:0 na sety, po tomto prvním přešlapu již ale nenechaly nikoho na pochybách, kdo bude na jednom z čelních míst tabulky skupiny „A". Po výhře v posledním prosincovém utkání nad Tatranem Střešovice skončily ve skupině „A" na druhém místě o bod za týmem Plzně.
Druhé místo ve skupině „A" kadetkám Olympu zaručilo postup do druhé části soutěže, kde se utkaly s vítěznou trojicí skupiny „B" - moravskými týmy Šternberka, Brna a Frýdku-Místku. Zatímco Frýdek-Místek dokázala děvčata vždy hravě zdolat, s Brnem však již vedla poměrně vyrovnanou bilanci zápasů. Na tým Šternberka však recept na výhru, i přes veškerou snahu, najít nedokázala. Kadetky skončily na 3. postupovém místě, hned za týmem Brna a Šternberka.
Poslední únorový víkend v Brně rozhodoval v závěrečných kláních o vítězi extraligy kadetek pro rok 2016/2017. Do konečné čtyřky vedle Brna, Šternberku a Olympu postoupila Plzeň. První den finálového klání v Brně kadetky Olympu vyhrály 3:0 nad týmem Plzně. Druhý den bohužel s týmem Šternberku, se kterým měly sice velmi vyrovnané koncovky setů, prohrály 1:3. Třetí den finálového turnaje hrály s domácím Brnem, které jednoznačně vyhrálo 3:0 a kadetky Olympu se tak utkaly o 3. a 4. místo s týmem Plzně. V závěrečné hře o bronzovou medaili porazily Plzeň 3:0 a umístily se tak zaslouženě na velmi pěkném 3. místě.

Tato sezóna se vzhledem k uvedeným výsledkům kadetkám velmi vydařila a všichni věříme, že v tomto trendu budou děvčata pokračovat i nadále. Velký dík patří samozřejmě i rodičům a fanouškům za stálou podporu.

připravila: Bára Hošková

Zhodnocení sezóny 2016/2017 - kadetky
Zhodnocení sezóny 2016/2017 - kadetky