Velké vítězství mladších zákyň Olympu

Velké vítězství našich mladších žákyň na M-ČR v Liberci

Sice se značným zpožděním, ale přesto bychom Vás chtěli informovat o našem letošním jediném mistrovském titulu. Ten získaly naše mladší žákyně „ Olympu A“ pod vedením Elišky Gavalcové a Jany Mitáčové. Úspěch byl umocněn o skutečnost, že i náš druhý tým, který si vybojoval účast na tomto republikovém šampionátu, se dokázal probojovat mezi nejlepší družstva a obsadil sice nepopulární, ale pěkné čtvrté místo z šestnácti zúčastněných družstev. Družstvo „ Olymp B“ vedla na tomto republikovém mistrovství Kateřina Pospíšilová.
O snadné cestě na republikový šampionát jsme již informovali. Spanilá jízda „brandýskou skupinou“ pokračovala i na samotném šampionátu v Liberci.
V základní skupině jsme postupně porazili:
VK Prostějov 2:0 a Jiskru Kolín 2:0. Prohráli jsme s Chodovem 1:2. Ve sloučené skupině jsme postupně porazili Studio Sport 2: 0 (25-23 , 26-24) a pražskou Kometu 2:0. To už jsme věděli, že poslední hrací den budeme bojovat o jednu z medailí. A že jednu získáme, bylo jasné, protože i dobře hrající Olymp B postoupil do závěrečných bojů ( postupně hrály s Libercem, Hradcem Králové, Havlíčkovým Brodem, ve sloučené pak Hlincovkou a Brnem). Škoda jen, že semifinálová bitva určila za soupeře oba Olympy proti sobě. Bitva byla strhující a napínavá. První set získalo družstvo Olympu B, další dva Olymp A. ( 2:1)
Ve druhém semifinálovém zápase proti sobě nastoupilo domácí družstvo Dukly Liberec a Studia Sport (2-1). Liberecké hráčky zvítězily a ve finále mohly obhajovat třetí vítězství v řadě.
Ale nastoupily proti skvěle připravenému a dobře hrajícímu družstvu, tím bylo naše družstvo Olympu A. Nám vyšel velmi dobře vstup do utkání, vedli jsme snadno a výrazně, 12:7, 17:9. Ale koncovka patřila domácím. Naše mladé „lvice „ však zbraně nesložily, dokázaly postupně přebrat iniciativu na svou stranu. Dobrým střídáním trenérek v koncovce zkráceného setu se podařilo i pár zázračných kombinací v útoku a především na obraně, to vše bylo umocněné v závěru velmi dobrým podáním a vítězství a mistrovský titul pro PVK OLYMP PRAHA byl na světě (2:1).
O vítězství se zasloužily tyto hráčky:
Tereza Tinklová, Adéla Mitáčová, Anna Reichmannová, Nela Reichmannová, Eliška Podrazilová,
Antonie Kelnárová, Kristýna Picková, Fedora Yakuskhina, Dominika Hroníková
Trenérky: Eliška Gavalcová a Jana Mitáčová

Foto: -z pohledu Fan klubu a jeho prezidenta Štefana Kelnára
-jsme mistryně
-se zlatými medailemi

A ještě máme jeden výrazný úspěch. O ten se zaslouž

Velké vítězství mladších zákyň Olympu
Velké vítězství mladších zákyň Olympu
Velké vítězství mladších zákyň Olympu