Valková chtěla změnu...

...s pražským Olympem touží po semifinále
Volejbalistky pražského Olympu získaly před novým ročníkem extraligy zvučnou posilu. Do hlavního města zamířila po pěti letech strávených v Ostravě reprezentační nahrávačka Kateřina Valková. Věřím, že zabojujeme o postup do semifinále, i když to nebude jednoduché,“ říká odhodlaně po svém příchodu.
Pro mnohé byl přestup mladé nahrávačky do Prahy překvapením. Vždyť Olymp, který dříve sbíral medaile, v posledních letech strádal a vyústěním bylo až 7. místo v loňském ročníku.
„Primárně jsem chtěla do ciziny, ale nepřišly žádné adekvátní nabídky, které by stály za to jít ven. Jak po finanční stránce, tak i ligou. Něco se rýsovalo ve Francii, ale nakonec z toho sešlo,“ přibližuje Kateřina Valková.
V tuzemsku o ni byl velký zájem. „Měla jsem nabídku z Prostějova, Liberce a Brna. Hodně jich, ale tlačilo dost brzo a já chtěla mít šanci řešit angažmá venku,“ přibližuje. „Posledním rozhodnutím zbyla Ostrava s Prahou. V tu chvíli jsem měla jasno,“ říká Valková.
Přestože si vybojovala s Ostravou účast v evropském Challenge Cupu, ani to ji však neudrželo a zvolila Prahu.
„Určitě jsem nad tím přemýšlela, že v Praze nebudou poháry. Na druhou stranu už jsem věděla, že chci nějakou změnu. V Ostravě jsem byla pět let a už to bylo dlouhé. Chtěla jsem to mít blíž domů. Přeci jenom z Prahy to není taková dálka,“ líčí plzeňská rodačka, proč se rozhodla pro hlavní město.
Do Prahy ji mimo jiné přivábila i možnost pracovat s trenérem Stanislavem Mitáčem, kterého navíc na lavičce doplnil zkušený Martin Hroch. „Určitě to byl jeden z důvodů proč jít na Olymp, protože když jsem přemýšlela o dalším angažmá, tak jsem se chtěla ještě herně posunout. Myslím si, že to byla dobrá volba,“ těší se z nové spolupráce Valková.
Trenérský tandem si od nové posily slibuje, že bude patřit mezi vůdčí osobnosti a vezme na sebe zodpovědnost.
„Určitě se z toho nerozklepu ani se tím nenechám svazovat. Je to o tom, odehrát to nejlepší, co člověk umí a dát to nejlepší týmu. Vždycky jdu na hřiště odevzdat maximum,“ hlásí Kateřina Valková.
„Myslím si, že tým máme poskládaný dobře,“ míní dvaadvacetiletá nahrávačka. Její slova se potvrdila v přípravě, když Pražanky dokázaly porazit Liberec, slovenského mistra z Bratislavy či maďarskou Békéscsabu, jenž usiluje o Ligu mistryň.
„Doufám, že se nám povede být kolem čtvrtého, pátého místa po základní části. Letos ta extraliga bude o tom, že každý může vyhrát s každým a budou rozhodovat detaily. Věřím, že zabojujeme o postup do semifinále, i když to nebude jednoduché,“ říká odhodlaně na závěr Kateřina Valková.

O reprezentaci
„Pro sportovce je nároďák nejvíc, co může být,“ říká s rozzářenýma očima Valková.
Plzeňská rodačka se v národním týmu zabydlela. V Evropské lize patřila mezi stálice a značnou měrou přispěla k bronzovému úspěchu na Final 4 v Maďarsku. V srpnové kvalifikaci o mistrovství Evropy se už o pozici první nahrávačky dělila se Šmídovou (za svobodna Vincourovou), která předtím chyběla. Reprezentaci se ovšem první část kvalifikace moc nepovedla.
„Když to řeknu blbě, tak jsme prohrály smolně tři tie-breaky. Papírově se zdálo, že jsou ty týmy hodně pod námi, ale už Finky v Evropské lize ukázaly, že mají své kvality. Švédky mají nejlépe bodující hráčku v italské Serii A. Nejsou to slabé týmy,“ míní dvaadvacetiletá nahrávačka. „Začátek se nám nepovedl, ale pořád ještě můžeme postoupit a uděláme proto maximum,“ nevzdává se nadějí na postup Valková.
Autor: Tomáš Příhoda

Valková chtěla změnu...