Poslední akce našich kadetek

Tak a máme 2. místo v kategorii kadetek. Po dlouhé pauze zaviněnou reprezentační povinností některých hráček této kategorie, jsme se připravovali na závěrečný turnaj v Brně.

Odjeli jsme úplně všichni, včetně marodů ve čtvrtek dopoledne. V druhém utkání dne jsme hrály se Sokolem Šternberk. Po špatném začátku (celý první set) jsme ve druhé začali trošku bojovněji, ale soupeř měl více štěstí a druhý set jsme také prohrály. Třetí set byl z naší strany snaživější, ale na nekompromisní Sokol to nestačilo a poroučeli jsme se v prohrou 0:3 ( -12, -26, -17) Ve druhém utkání jsme hrály opět jako poslední, ale soupeřem nám byla Ostrava. Začali jsme opět špatně, ale naštěstí jsme úspěšně prostřídali a dovedli zápas do vítězného konce 3:1 (-22, 19, 12 a 22). Tím bylo jasné, že další boje už budou o medaile.

V semifinále nás čekal favorit č.1 VK KP Brno, jelikož je to nejúspěšnější tým letošní sezony. Takže jsme se trošku "vyhecovali" a šly do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. V prvním setu jsme dělali většinu věcí jak jsme měli a první set byl náš. Druhý jsme se dostávali pod tlak, ve kterém jsem zůstali i ve třetím setu. Poté VK lehce polevilo a my jsme se chopili příležitosti a čtvrtý set jsme vyhráli. V pátém setu jsme měli velký náskok 11:6, 13:8, ale Brno zatlačilo a najednou to bylo vyrovnané 13:13. Poté rozhodčí odpískal domácím síř a nám se podařilo ubránit soupeře a zakončit útokem. Tím jsme vyhráli 3:2 v pátém setu 15:13 a šlo se opět na Šternberk.

V neděli jsme nastoupili k podstatně lepšímu utkání než ve čtvrtek, ale "vyčerpání" z předchozího dne pro nás bylo náročné. Holky ale bojovaly a nedaly soupeři sety zadarmo. Sice jsme prohrály 0:3 (22,21,22) ale sety byly v tomto okamžiku spíše o štěstí, než o drtivé porážce

Každopádně jsem byla ráda, že se nám podařilo uhrát krásné druhé místo a tímto bych chtěla všem hráčkám poděkovat a popřát do dalších sezon hodně podobných výsledků