Olymp na turnaji v Olomouci druhý

Volejbalistky Olympu vezou z Olomouce stříbro a chystají se na domácí Mizuno Cup.
Volejbalistky Olympu Praha mají za sebou úspěšný turnaj v Olomouci, kde obsadily druhé místo, když ve finále podlehly domácím týmu. Tento týden s ní mohou složit reparát na již 17. ročníku Mizuno Cupu. Ten má v letošním roce velmi silné obsazení, když dorazí tři zahraniční družstva.
„Naší každoroční snahou je, aby to byl mezinárodní turnaj a potkali se s týmy ze zahraničí. Letos se nám podařilo získat Němky, Maďarky a Slovenky,“ přibližuje složení turnaje Stanislav Mitáč.
Turnaj začne pro jeho svěřenkyně už ve čtvrtek, kdy se utkají v Brandýse nad Labem s německým VfB Suhl LOTTO Thüringen, který se v tamním prostředí připravuje na nový ročník Bundesligy. Pravděpodobně největším tahákem turnaje bude maďarská Bekescsaba, jenž vyhrála prestižní Středoevropskou ligu a v kvalifikaci bude usilovat o účast v Lize mistryň.
Přijede i slovenský mistr z Bratislavy. „S trenérem Tomášem Vargou se už dlouhá léta známe a spolupráce už nám delší dobu mezi kluby dobře funguje,“ říká trenér Mitáč. „To stejné platí u Olomouce, která nás každoročně zve na jejich turnaj.“
„Fanoušky chci především pozvat na nově tvořící se tým v čele s reprezentační nahrávačku Kateřinu Valkovou. Těšímě, že jsme ji získali. Slibujeme si od ní, že bude vůdčí osobností a nastartuje vzestup Olympu,“ říká Mitáč, který si také slibuje hodně od Romany Staňkové. Ta přišla z Liberce a měla by se starat o bodový přísun na smeči. „Má zkušenosti ze zahraničí a doufáme, že se připojí ke Kačce,“ přeje si Stanislav Mitáč.
Vstup je po celý turnaj ZDARMA.
Program Mizuno Cupu:
Čtvrtek (hráno ve Sportovním centu v Brandýse nad Labem):
VFB Suhl Lotto Thüringen – PVK Olymp Praha (17h)
Pátek (hala Přípotoční):
PVK Olymp Praha - 1. Bratislavský Volejbalový Klub (11h);
BRSE- VFB Suhl Lotto Thüringen (14h)
Sobota (hala Přípotoční):
VK UP Olomouc - 1. Bratislavský Volejbalový Klub (10h);
PVK Olymp Praha- BRSE (12h);
VK UP Olomouc - VFB Suhl Lotto Thüringen (15h);
1. Bratislavský Volejbalový Klub-BRSE (17h)
Neděle (hala Přípotoční):
VK UP Olomouc –BRSE (10h);
VFB Suhl Lotto Thüringen -1. Bratislavský Volejbalový Klub (12h);
PVK Olymp Praha- VK UP Olomouc (14h)

Autor: Stanislav Mitáč

Olymp na turnaji v Olomouci druhý