Mizuno cup 2008 - Olymp obsadil třetí místo

Odkaz na fotky z turnaje: https://hippopotamus.rajce.idnes.cz/volley_zeny_Olymp-Mizuno_cup_16092018/
Mizuno Cup měl letos velmi silné obsazení. Domácí Olymp Praha na něm získal bronz.
Volejbalistky pražského Olympu vybojovaly na 17. ročníku Mizuno

Cupu cenné třetí místo. V Přípotoční ulici se letos sešla velká konkurence, když dorazil bundesligový Suhl, maďarská Békéscsaba, slovenský Strabag Bratislava či Olomouc. Diváci se tak mohli bavit tři dny mezinárodním volejbalem.
„Letos se nám turnaj podařilo velmi kvalitně obsadit, takže to hodnotím velice pozitivně. Dává nám to šanci hrát s týmy, které jsou svou kvalitou lepší než my a hrají evropské poháry,“ pochvaloval si složení turnaje Stanislav Mitáč.
Pro jeho svěřenkyně začal turnaj porážkou s bundesligovým Suhlem. „Myslím si, že jsme v první polovině zápasu hráli s Němkami vyrovnanou partii, ale kvalita servisu byla na jejich straně a zápas pak bez problému dohrály,“ zhodnotil porážku 1-3 trenér Olympu.
V následujících dvou utkáních však Pražanky zabraly a dokázaly nejprve přehrát v pěti setech slovenského mistra z Bratislavy. O den později si pak vyšláply na vítězky Středoevropské ligy a účastnice předkola Ligy mistryň z Békéscsaby, které po velké bitvě přetlačily v tie-breaku.
„Tíha těch utkání ležela, stejně jako před týdnem v Olomouci, na skupince: Valková, Kalhausová, Šimáňová, Bartecká a teď se k nim přidaly na smeči Černá s Komárkovou. Ta se vrátila po beachové sezoně sotva před týdnem, ale v těžkých momentech se ukázalo, že pro nás bude přínosem,“ přiblížil Mitáč.
Zranění limitovalo předsezonní posilu Romanu Staňkovou a do hry vůbec nepustilo Kláru Fomenkovou.
„Třetí místo na turnaji hodnotím velice příjemně,“ říká na závěr Stanislav Mitáč.

Pořadí týmů:
VK UP Olomouc
VFB Suhl Lotto Thüringen
PVK Olymp Praha
Békéscsabai Röplabda
VC Strabag Bratislava

Výsledky: Olymp-Suhl (1-3), Olymp-Bratislava (3-2), Békéscsaba-Suhl (1-3), Olomouc-Bratislava (3-0), Olymp-Békéscsaba (3-2), Olomouc-Suhl (3-0), Békéscsaba-Bratislava (3-1), Olomouc- Békéscsaba (3-1), Suhl-Bratislava (3-0), Olymp-Olomouc (0-3)

Autor: Tomáš Příhoda

Mizuno cup 2008 - Olymp obsadil třetí místo