MČR - starší žákyně - Olymp "B"

MČR 29.4.-1.5.2017 starší žákyně – OLYMP „B"

V Karlových Varech se opět po roce potkalo 16 nejlepší týmů z ČR. V naší skupině jsme postupně hrály s družstvy Loko Plzeň, které jsme porazily po nervozním začátku 2:0 ( 22,15) a Frýdek-Místek 2:0 (16,8). Poslední zápas jsme hrály proti „Vítězi Českého poháru“ družstvu Kralup. Pro náš vcelku mladý tým byl soupeř nad naše síly a tak jsme prohrály 0:2 (-14, -17) dost ostudně.
Druhý den jsme se spojili se skupinou C a postupně jsme hlavně bojovností a touhou porazily družstva Liberce 2:1 (19, -21, 5) a Olomouc 2:1 (22, -21, 11). V posledním utkání nás čekalo družstvo Chodova a po dramatickém začátku, kdy naše trenérka Kateřina Pospíšilová udělala několik změn v sestavě jsme doháněly manko 9 bodů. Za stavu 17:10 byla vrácena do hry nahrávačka Sarah Jaňourová a střídající Tereza Prošková, ale stále se nám nedařilo rozjetý Chodov dostat pod tlak. Poté šla na podání Tereza Tomanová a od stavu 19:24 dokázala obrátit pro nás důležitý set do vítězného konce. Celkově jsme porazily Chodov 2:0 ( 24, 21) a poté už jen fandily hráčkám Kralup, aby porazily Olomouc. To se nakonec také podařilo a naše družstvo mohlo slavit postup mezi první čtyřku.
Z druhé skupiny postoupil favorit MČR KP Brno se kterým jsme se utkaly hned v pondělí dopoledne. Opět byl znát na nás stres, i když to bylo herně lepší utkání než s Kralupy. Sice jsme prohrály 0:2 ( -16, -17), ale musím říct, že za herní projev a hlavně hráčky na lavičce, které hnaly družstvo po celou dobu, byl bojovný a výměny byly i delší.Ve druhém utkání se o finále pralo naše Áčko s družstvem Kralup. Jelikož Kralupy působily jako rozjetý vlak, bylo jasné, že Olymp A + Olymp B bude hrát o 3.místo.
Nastoupily jsme dost bojovně, i když prvních 8 balonů bylo oboustranně nervózních ( zkažená podání). Poté jsme soupeře dostaly pod tlak a myslím, že v celku zaslouženě porazily Olymp A 2:0 ( 14, 18)
Chtěla bych poděkovat všem hráčkám i trenérům, kteří vedly toto družstvo, protože bylo opravdu hodně bojovné a myslím, že se družstvo Olympu B stalo „černým koněm“ přeboru MČR

Jana Pospíšilová,trenérka

Z pohledu hráčky:

Myslím, že většina z nás jela na MČR do Karlových Varů s úplně jiným očekáváním, než tím výsledným. Věděly jsme, že nás čekají těžké týmy, ale i tak jsme nikdy nepřestaly bojovat. Dokázaly jsme uhrát těžké zápasy, a na každý další jsme byly ještě víc, lidově řečeno, nabušené:) Nezáleželo na tom, jestli jste zrovna hráli nebo jste byli na lavičce, ale každý týmu pomohl nesmírnou vervou a bojovností. MČR se nám opravdu vydařilo. Nikdo z nás nedokázal uvěřit krásnému třetímu místu, takové to bylo hezké překvapení. Já sama jsem si MČR užila, což je hlavní důvod k tomu hrát a dělat volejbal dál, a přišlo mi to jako úžasné zakončení sezóny. Jsem moc vděčná svému nejlepšímu týmu a skvělým trenérům.

Jana Slavíčková

MČR - starší žákyně - Olymp "B"
MČR - starší žákyně - Olymp "B"
MČR - starší žákyně - Olymp "B"