MČR mladších žákyň - Uherské hradiště

Na letošní MČR mladších žákyň jsme jely s trošku rozporuplnými pocity. Holky chtěly placku, ale po kvalifikaci (kterou jsme hrály v Liberci) byla trenérka Kateřina Pospíšilová trošku v očekávání, že se to snad podaří.
Do Uherského hradiště jsme jely již v pátek vlakem, abychom byly na sobotní utkání odpočinuté. Los nám do skupiny dal Frýdek-Místek, který jsme porazily 2:0 (23,14) poté Lanškroun, také 2:0 (14,18) a nakonec jsme hrály s VK Kralupy, kde byly na hostování dvě hráčky z 15.ZŠ Plzeň, ale nám to nevadilo a po krásném a bojovném výkonu jsme opět vyhrály 2:0 (18,22)
Druhý den jsme se spojily se skupinou A, a výsledek ze skupiny se již započítává. Teď už nám bylo jasné, že hrajeme o 1-8 místo. Záleželo, jak dopadneme v této spojené skupině. Zápas Kralup se nám započítal a tak jsme nastoupily proti týmu Studio sport. To známe z Pražského přeboru a tím pádem byla celá hra více vyhecovaná :) . Ze Studiem jsme nakonec prohrály 1:2 (-15,22,-12) ale získaný bod se ukázal jako cenný. Dále nás čekal Žatec, který jsme opět bojovně porazily 2:0 (15,24). Tím pádem jsme obsadili opět 1.místo ve spojené skupině a věděli jsme, že budeme hrát o placku. Bohužel jsme ten tlak neustály, a proti Chodovu jsme prohrály 0:2 (-12,-20) ale první set byl dost ostudný. Ve druhým jsme se již trošku vzpamatovaly, ale na rozjetý Chodov jsme opravdu nestačily.
V pondělí nás tedy čekal opět zápas proti VK Kralupy. Hrálo se na centrkurtu, atmosféra byla úžasná, protože nám fandilo jak hodně našich rodičů, ale i týmy Studia Sport a Komety Praha, ale byla tam podpora i dalších fanoušků, která nás hnala dopředu. Kateřina byla ráno trošku nervoznější, protože se říká, že na vrcholové akci 2x jednoho soupeře neporazíš, ale našim holkám to nevadilo. Katka je namotivovala a na holkách byla znát touha po bedně. Nakonec se nám to ve dvou setech podařilo a Kralupy jsme opět porazily 2:0 (23,22)
Takže jsme si domů vezly krásné 3. místo
Chtěla bych tímto poděkovat hráčkám i rodičům, za podporu holek i Katky, protože někdy to bylo opravdu náročné. Jen tak dál !!!!!
Jana Pospíšilová

MČR mladších žákyň - Uherské hradiště
MČR mladších žákyň - Uherské hradiště
MČR mladších žákyň - Uherské hradiště