JKY - příprava na novou sezónu - 1. část

Příprava na novou sezónu - juniorky

Nová sezóna se začala a my se po dlouhé době znova hlásíme!!
Náš tým se výrazně obměnil, zůstali čtyři hráčky a je doplnila skupinka z družstva kadetek + z Karlových Varů přišla nadějná reprezentantka RD´00 Anička Bicanová a z pražské Španielky se do týmu zapojila Aneta Cihlářová.
Do přípravy se ještě postupně zapojí Klára Fomenková, která rehabilituje po lehkém operačním zákroku, Pavla Nekvapilová a beach-volejbalová reprezentantka Terka Pluhařová. Realizační tým zůstává ve stejném složení jak loni Brečka Jakub, Černý Jan a Matúš Štefan.
Letní přípravu jsme již tradičně začali ve sportovním centru Ministerstva vnitra OLYMP, v pražské Stromovce.
Zázemí je to profesionální, pravidelně využíváme antukové a beach-volejbalové kurty, atletický ovál, posilovnu, rege – oddělení a samozřejmě samotný park na výběhy.
Po čtyřech „rozběhových“ dnech jsme spolu s družstvem kadetek a žen, odjeli na první VT do krásného horského prostředí u městečka Vysoké nad Jizerou, kde jsme ubytovaní v penzionu Aktiv.
Hlavní slovo má zatím fyzická kondiční příprava. Kopce, které tady máme k dispozici, by bylo škoda nevyužít.
Samozřejmě denně pracujeme na technice v jednotlivých volejbalových činnostech + znova necháváme výrazný prostor pro trénink dýchání, kompenzace a celkovému zpevnění těla.
Zajímavý je trénink na deblových kurtech, které mají cca 5m na délku. Tlak prostoru na hráčky je výrazný, a jasně se ukáže kdo má míč pod kontrolou a kdo ne. Každá nepřesnost je potrestaná přerušením cvičení, protože prostor na neudrženou obranu nebo netrefený úder není.
Pro hráčky je tento kemp extrémně náročný, no je třeba poznamenat, že zatím to zvládají, vzájemně se podporují a spolu pracují někdy víc než na 100%.
V rámci ranního výběhu/probuzení využíváme i lekce aerobiku, o které se stará naše nová fyzioterapeutka Veronika Kotrnochová.
Po tomto kempu se znova vracíme do Stromovky, kde budeme trénovat denně do 24.8 a pak se přesunem na další VT do Zákup u České Lípy. Antuku už vystřídá hala, volejbal dostane výraznější prostor, ve fyzické přípravě se do popředí dostane dynamika, rychlost a specifická posilovací cvičení.
Herní přípravu nám zajistí tradiční turnaj v Přerově (1. – 3.9) a testovací turnaj, tento rok v Brně (8. - 10.9).
Extraliga nám začne hned po testovacím turnaji a to v neděli 17.9, kdy na naší palubovce přivítáme družstvo Žižkova. Zápasy začnou od 10:00 a 14:00 hodin.
Rádi Vás na našich zápasech uvidíme.

Jakub Brečka

JKY - příprava na novou sezónu - 1. část
JKY - příprava na novou sezónu - 1. část
JKY - příprava na novou sezónu - 1. část