EX-Z TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp

Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha
2 : 3 ( 25, 18, -18, -14, 12)

Zákl. sestava: Kurková, Melicharová, Bartošová, Kalhousová, Černá, Šimáňová – Pešková
Střídající: Kopecká za Kurkovou, Fomenková za Melicharovou a Černou,
Stavinohová za Bartošovou na podání a do pole, Černá za Kalhousovou,
Šotkovská za Šimáňovou..
V průběhu týdne se do tréninku téměř plnohodnotně zapojuje A. Šotkovská, doléčené zranění ramene, mimo tréninkový proces je Komárková A. - natažený břišní sval, ve středu až pátek chybí Kopecká S. – silná viróza. S družstvem je juniorka Fomenková K.
Cílem utkání ve Šternberku je bodovat plnohodnotně za 3.body. Porada je cílena na nejvíce zatížené hráčky soupeře- Poláškovou a Dudovou, k tomu silné směry ostatních hráček. Začít utkání bez větších chyb, soustředěně a vyvarovat se průběhu utkání z minulého týdne.
V loňské sezóně jsme přijeli do Šternberku s téměř hodinovým zpožděním. Dnes vyrážíme v 11 hod. A v 12,30 hod. jsme na 25 km…. Že by se situace opakovala? Zpoždění postupně nabíráme, ale ve Šternberku jsme až v 16,20hod, již převlečeni a běžíme rovnou do rozcvičky.
Průběh utkání:
1.set : Do utkání jsme vstoupili celkem odhodlaně a dobře, průběžně vedeme.. ( 8:7, 16:13 a 21:19).
Ovšem co nám je to platné, když dokážeme složit útokem pouze 6x (14%), k tomu 2 bloky a
3x bodovat přímým bodem se servisu. Vytváříme celkem 15 našich chyb…a takto se vyhrát
opravdu nedá. Přesto je k nám stav milostivý a prohráváme rozdílem pouhých dvou bodů, a
to nás ještě spodní rozhodčí v koncovce setu poškodil neodpískanou tečí blokem po našem
útoku. Prohraná koncovka nás poznamenává podobně jako minulý týden v utkání
s Přerovem.
2. set: bodový průběh 8:7, 13:16, 18:21 až konečných 18:25. Devět bodů odútočených, 2 bloky a 2
přímé body servisem a k tomu 4 zkažená podání, 3x do autu a 3 přímé body po podání
soupeře, dvoják nahrávačky a 2x blok v síti, a máme tu opět výčet našich chyb .. celkem 13..
hrůza, děs, běs. Simona Kopecká střídá Máří Kurkovou, Klára Fomenková do této chvíle
nevýraznou a špatně přihrávající Kláru Melicharovou. Na bloku ani v útoku se nedaří Lucii
Kalhousové.

3. set: Do třetího setu jdeme s odhodláním, že tam necháme všechno a že nepojedeme domů s potupnou porážkou, navíc by byla v historii našeho klubu první od doby, kdy šternberský klub hraje nejvyšší domácí soutěž. Karty se postupně obrací, získáváme pomalu vedení. V okamžiku, kdy vedeme o pár bodů, se jistota hry přenáší na naší v nás prospěch, soupeřky znejistí, poleví a asi jim dochází i fyzické síly. Klára Fomenková hraje u nahrávačky, Klára Melicharová na S2. Průběh setu je: 8:4, 16:10, 21:16, 25:18. Najednou dokážeme odútočít 18 bodů, chyb je pouhých 5. Přihrávka 54% k 48%exc.
JSME ZPÁTKY VE HŘE…
4.set: Pokračujeme v dobré hře. Tlačíme soupeře servisem, nedovolíme útočit středovým hráčkám, ty zlobí především servisem, nejvýrazněji Dudová, která dokázala servírovat celkem 26 a zatížila naše družstvo celkem 7 přímými body. Průběh setu: 8:7,16:11,21:14,25:14. Dobře servírujeme, především blokujeme -5 vítězných bloků, soupeř kazí jako my v prvních dvou setech -14 chyb. Držíme obranou Poláškovou, nedaří se při střídání druhé nahrávačce Šternberku –Šenkové.
STAV UTKÁNÍ JE 2:2 ….. a jdeme do 5. zkrácené sady, letos již čtvrté ( 2x Liberec, minulý týden Přerov).
5.set: Je často nazýván loterií. Začínáme na podání s Klárou Fomenkovou, která do této chvíle podávala velmi dobře. To se ukázalo jako dobrý tah, vedeme 5:1. Jsme psychicky nahoře, ale rozhodnuto ještě není. Ale ve druhé polovině je stav 9:10 a 11:12. Tíha bodů leží především na obou smečařkách. Po změně stran jsme vynechali na dlouho Kláru Fomenkovou. Kláře Melicharové se ne vždy daří složit bodové míče. Je to velký boj. Máme více sil i především touhu. Pomáhá nám přímý bod servisem Simony Kopecké. Obě naše smečařky jsou v tuto chvíli lepší soupeře. V samotném závěru ještě střídá nevýraznou L. Kalhousovou D. Černá.
Vyhráváme 15:12 a 3:2. Získáváme 2. body, jeden ztrácíme. Podařil se nám dokonalý obrat. Z toho je patrné, že sílu družstvo má. Má i volejbalové kvality a potenciál jednotlivých hráček. Jen je to třeba zmáčknou dohromady. Táhnou za jeden provaz od začátku utkání, hrát uvolněněji bez zbytečných chyb (jako v přípravě), na hřišti více komunikovat.
Mitáč Stanislav - trenér družstva

EX-Z TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp