EX-Z TJ Ostrava - PVK Olymp

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0 (25:22, 25:19, 26:24)
Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Bartošová, Šotkovská, Fomenková - Pešková.
Střídaly: Kalhousová, Kurková.

Ohlasy z tiskové konference ze strany domácích:

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za další vítězství doma. Důležitá byla otočka ve třetím setu, když jsme prohrávaly až o pět bodů a set se nám potom podařilo dohrát do vítězného konce byť s velkými komplikacemi. Opět děkujeme za úžasnou atmosféru v hale.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Velmi dobře hrála naše diagonální kladiva. Ve třetím setu nastalo polevení a nedůraz v útoku, o to víc je cenné přetočení skóre na konci zápasu a zasloužená výhra. Olymp se držel statečně a určitě bude soupeřům loupit body. Děkujeme skvělým fanouškům i novým spíkrům."

V této chvíli nás čeká série těžkých utkání, navíc utkání, které zobrazí naše možné ambice a skutečnou sílu letošního družstva před nadstavbovou částí . Šest družstev hraje silnější skupinu a čtyři slabší před nasazením do play-off.

V pořadí jsou to Ostrava, KP Brmo, Prostějov a Frýdek Místek.
V Ostravě to bylo první měření s družstvem silnější skupiny. Nezahráli jsme tam špatný zápas, nicméně jsme odešli poraženi v poměru 0:3. Utkání by se dalo hodnotit jako docela dobrý výkon v porážce. Snaha o uhrání dobrého výsledku byla patrná, chvílemi hrajeme velmi dobře, přichází však okamžiky, kdy je družstvo bezradné, neví si rady, kupí chybu za chybou. Jsme v tom všichni, jednou je to zkažený servis, podruhé špatná přihrávka, pak nekvalitní náhra, špatná obrany v poli, často nedůrazný či zbytečně zkažený útok, uniká taktika a ztrácí se technická dovednost. Tak musíme pracovat, jedna pro druhou, druhá pro třetí, čtvrtá pro pátou atd… jednoduše DŘÍT SE .. Nespoléhat se pouze na tu hráčku, u které je míč. A když se toto přihodí v koncovce, tak jsme na utkání s Ostravou.

Chce to více kolektivně- společně. Všechny s jedním cílem __ společně vyhrát. Přitom nevypustit jedinou rozehru, jak v útočné činnosti, tak v té obranné.
V trénincích to namodelujeme a frčí to, v zápase to musíme dokázat.
Fakta z prvního a třetího setu:

Do prvního setu vstoupil tým Prahy úspěšně, nezalekl se prvního bodu, který si připsala Ostrava a ujal se vedení (1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:5, 4:7). Tým domácích se ale nenechal zastrašit tímto vývojem a zejména díky skvělému servisu Hany Čuboňové a vlastní ofenzivní síle stav utkání srovnal (7:7). Následoval boj o vedení (8:8, 9:9, 10:10), ze kterého vyšly domácí hráčky lépe a zmocnily se tak vedení (12:10, 14:11, 16:13). Trenér Olympu proto zareagoval na vývoj utkání prvním oddechovým časem, aby podpořil své hráčky. Po zbytek první části si klub TJ Ostrava vedení pohlídal až do konce (18:13, 18:17, 22:17, 22:20, 24:22). V této chvíli dochází k našim chybám, nezvládnutá základní obrana v zóně I, nedobrá přihrávka s útokem snadného míče do autu.
Začátek třetího setu vyšel lépe domácím hráčkám (3:1, 4:2). Pak ale přišlo znovu období boje o vedení (4:4, 5:5, 6:6). Na Ostravu padla slabá chvilka a následovala série chyb, ze kterých těžila Praha, na které musel domácí trenér Zdeněk Pommer zareagovat oddechovým časem za stavu 6:10 a za stavu 7:12 pustil do hry hráčku s číslem pět Terezu Diatkovou, která se stala rozdílovou hráčkou při svém servisu, kdy ze stavu 13:16 otočila na 18:16. Hosté ještě srovnali na 19:19. Domácí timeout vyburcoval Ostravu k dalšímu vedení (22:19, 24:21, 24:24), ovšem hosté nesložili zbraně, odvrátili všechny tři setboly, ale poté již kapitulovali. Špatně postavený blok na Kojdovou ze zóny II, nepřihráno , pouze odevzdaný útok soupeři , potrestaný útokem do diagonály na zem.