EX-Z PVK Olymp - Volejbal Přerov

PVK Olymp Praha – Volejbal Přerov

Olymp po třech zápasech má pouze jednu výhru a Přerov dokonce ani jednu. Oba týmy budou chtít bodovat, ale v domácí prostředí je Olymp Praha vysokým favoritem.

Výsledek: 3:2 (-23,18,-18,17,13)
Rozhodčí:Činátl, Rychlík

Počet diváků:100
Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kurková, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Bartošová, libero: Pešková
Střídaly: Kopecká, Stavinohová

Hosté: Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van Der Meer, Gauthier, libero Kulová
Střídaly: Kohoutová
Vyjádření:
Domácí:
Simona Kopecká (kapitánka domácích):"Dneska to byl s Přerovem velký boj. V prvním setu jsme udělaly chyby v koncovce. Ve třetím setu jsme vyrobily strašně moc chyb. Další set nám pomohl se dostat do tie breaku a v něm jsme vydřely výhru i zásluhou Kláry Melicharové a Kláry Fomenkové."

Stanislav Mitáč (trenér domácích):"Čekal jsem snazší utkání. Zápas byl velice napínavý a dramatický. Promarnili jsme první set, kdy jsme v koncovce zkazili servis a udělali chyby na nahrávce. Druhý set byl z naší strany snadný, ale ve třetím jsme opět propadli. Tie break byl vyrovnaný až do poslední chvíle."

Hosté:
Eva Svobodová (kapitánka hostí):„Z naší strany to byl pěkný volejbal. Rvaly jsme se o každý bod. Chyběl nám kousek a mohli jsme si odvést z Prahy více než jeden bod."

Radim Vlček (trenér hostí):"Po průběhu zápasu jsem zklamaný. Mohli jsme získat více než jeden bod. Bohužel jsme soupeři pomohli nevynucenými chybami. Mohli jsme lépe bránit na síti. Byl jsem okleštěný tím, že jsem neměl hráčky na střídání. Chválím mladou Kulovou, vedla si velmi dobře a možná nám roste další výborné libero. Olympu gratuluji za to, že nesložil zbraně. Rozhodující byl čtvrtý set, udělali jsme 10 nevynucených chyb a to se nedá vyhrát. Škoda našich chyb za stavu 6:4 v posledním seti. Máme v tabulce sice jen jeden bod, ale každého soupeře jsme potrápili. Nezbývá než dále pracovat."

Popis utkání:
Přerov přijel do Prahy pouze s osmi hráčkami a vše naznačovalo, že pro Olymp to nebude těžký soupeř. Ale za stavu 3:8 se Přerov probral, začal bojovat v poli, Olymp hodně kazil servis a jeho příjem šel hodně dolů. Přesto si Olymp udržoval dlouho alespoň dvoubodový náskok až do stavu 21:19. Ovšem koncovka setu byla ze strany domácích žalostná a Přerov získal úvodní set ve svůj prospěch.
Hostující hráčky posílené ziskem setu vstoupily odhodlaně i do druhého setu, než se Olymp rozkoukal, prohrával 1:6 a pak ještě i 6:9. Postupem času se přece jen prosazovala větší útočná síla Olympu a Pražanky se dostaly přece jen do zápasu a vývoj setu začal se rychle otočil a Olymp zvítězil sedmibodovým rozdílem.
Do třetího setu Olymp vstoupil dobře, ale místo toho, aby svůj náskok navyšoval, tak polevil a Přerov jej zle vytrestal. Hostující hráčky se překonávaly v poli, výborně bránili na síti a v útoku se prosazovala Eva Svobodová. Olymp během několika minut ztratil vedení 8:5 a prohrával 11:17. Bojovný Přerov snadno získal i set číslo tři.
Čtvrtý set lépe začal Olymp a tentokrát již žádný výpadek nepřipustil, i když do dobrého výkonu měl daleko. Rozhodovalo se v pátém setu. Přerov vedl 2:0 a pak se drátovalo až do stavu 6:5. Asi rozhodující obrat přišel při servisu domácí Kopecké a tři body v řadě. Nakonec Olymp vydřel vítězství, ale jen nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem v posledním, pátém setu.

Dalším naším utkáním je sobotní ve Šternberku. Ten uhrál set ve Frýdku Místku. Je zatím bez bodového zisku. My musíme trénovat, zapracovat na odstranění častých chyb. Doléčit zranění Bartošové G, Šotkovské A. a Komárkové A.
Pak nás čeká série s těžkými soupeři: Prostějov, Ostrava, KP Brno, Frýdek Místek.

Nejvíce bodující hráčky :
Melicharová K. 25 ( 22,1,2) +- (11)
Kalhousová L. 18 ( 11,3,4) +- (11)
Šimáňová P. 14 (10,1,3) +- (12)
Mitáč Stanislav- trenér družstva

EX-Z PVK Olymp - Volejbal Přerov