EX-Z PVK Olymp - Volejbal Přerov

Sobotní výhra nad Přerovem

To, že jsme v této části na vítězné vlně, jsme potvrdili vítězným zápasem na domácí půdě proti ambicióznímu týmu, který se netají postupem mezi lepší silnější čtyřku po základní části.
Podařilo se nám zvítězit ve třetím utkání po sobě. Tentokrát navíc bez ztráty setu a po dobrém výkonu.
Na utkání jsme se pečlivě připravovali, především na útoky kůlových hráček (Gáliková, Svobodová a Kohoutová L.). Chtěli jsme úspěšně servírovat, abychom dokázali otupit útok blokařek ( Kohoutová K. a Yancy). Obojí se vydařilo. 13 přímých bodů z podání je toho jasným důkazem. V přípravě na soupeře jsme vsadili na sestavu hostů z posledního utkání v Olomouci. Sestava s K. Kohoutovou na univerzálním postu nás nezaskočila, ani hra dvou liber (Šádková na přihrávce, Zajícová na obraně v poli.

PVK Olymp Praha – Volejbal Přerov 3:0 (15,14,20)

Domácí: Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero: Dostálová Střídaly: Šotkovská

Hosté: Dostalíková, Kohoutová K., Svobodová, Yancy, Zatloukalová, Gáliková, libera: Šádková, Zajícová
Střídaly: Stavihonová, Ticháčková, Kohoutová L.

Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Sportovní forma je u nás na stoupající úrovni po výhrách v Brně a ve Frýdku-Místku. Do zápasu jsme šli s velkým napětím, protože jsme si uvědomovali důležitost utkání. Přehráli jsme soupeře servisem - 13 přímých bodů, 9 bodů jsme získali blokem a lépe jsme i útočili. Děkuji hráčkám za předvedený výkon a za zisk tří bodů. Na zápas jsme se i dobře takticky připravili."

Libor Gálik (trenér hostů): „Gratuluji soupeři k vítězství, Olymp lepší ve všech směrech. Zápas byl důležitý v boji o čtvrté místo a v boji o postup do silné čtyřky v nadstavbové části. Olymp hrál velmi dobře, kdežto my se delší dobu pohybujeme ve špatné vlně. Hráčky nepřistoupili k zápasu odpovědně a neuvědomovaly si důležitost utkání. Nehrají nám zkušené hráčky a děláme zbytečné taktické chyby."

Simona Kopecká (kapitánka domácích): „Byly jsme lepší na servisu a tím se odvíjel celý zápas k vítěznému konci. Zápas byl pro nás velmi důležitý a jsme rády za tři body."

Eliška Ticháčková (kapitánka hostů): „Olymp nás rozstřílel servisem a my jsme se nemohly dostat do útoku. Olymp hrál velmi dobře a nám se nic nedařilo."

Nám se dařilo, nejvíce bodujícími hráčkami byly K. Melicharová(12) a L. Kalhousová( 14). Nejlépe podávající hráčkou (5 es P. Šimáňová). Nejlepší přidávačkou V. Dostálová a družstvo dobře vedla na nahrávce kapitánka S. Kopecká.
Slova trenérů a kapitánek jsou dostatečně výstižná a charakterizují výsledek utkání.
Další program. V sobotu na horké půdě neporaženého Prostějova a 22.12.2016 od 17 hod na domácí palubovce proti Fenixu BRNO.
Mitáč Stanislav – trenér družstva

EX-Z PVK Olymp - Volejbal Přerov