EX-Z PVK Olymp - VK UP Olomouc

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc

Olymp proti Olomouci v loňském roce začínal soutěž a se stejným soupeřem ukončil sezónu ve čtvrtfinále play-off. Olomouc je kandidátem na titul a oproti omlazenému Olympu byla velkým favoritem, což se potvrdilo na palubovce a Olomouc vyhrála 3:0 na sety.

PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc 0:3 (25:27, 18:25, 16:25)
Rozhodčí: Dušek, Nedbálek
Počet diváků: 300
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Cihlářová, Staňková, Vojíková, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero Stavinohová Střídaly: Fomenková, Yakushkina. Černá, Jaňourová
Hosté: Stružková, Dudová, Michalíková, Sokolová, Napolitano-Šenková, Kossanyiová, libero Kovářová Střídali: Trnková
Vyjádření:
Domácí:
Pavlína Šimáňová (kapitánka Olymp Praha): „První set jsme hráli dobře, vyrovnaně, škoda neuhrané koncovky. V dalších dvou setech nám soupeř utekl hned na začátku o 5 až 6 bodů, dělaly jsme nevynucené chyby a soupeř nás už potom moc nepustil do hry.“
Stanislav Mitáč (trenér Olymp Praha): „První set byl oboustranně nervózní, Olomouc byla ovlivněna dlouhou cestou z Mariboru, my jsme nastoupili s omlazeným týmem a po zranění Kačky Valkové naše situace nebyla růžová. Celá příprava byla zaměřená na zapracování Valkové do hry. Nová nahrávačka ale odehrála dobrý zápas. První set byl kvalitní, dál zápas nebudu hodnotit a blahopřeju Jirkovi k vítězství.
Hosté:
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „První set byl z naší strany nervózní, ale v koncovce rozhodla naše větší zkušenost a od druhého setu jsme již byly lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.“
Jiří Teplý (kapitán VK Dukla Liberec): „Byl to první ligový zápas a byl zpočátku nervózní. Byli jsme ovlivněni porážkou v Mariboru a to se projevilo v prvním setu. Olymp hrál dobře na obraně a na servisu, ale my máme přece jen zkušenější tým. Po vyhraném prvním setu jsme se uklidnili a nakonec jsme bezproblémově vyhráli 3:0.“
Popis utkání:
Domácí Olymp postihla těsně před začátkem soutěže komplikace v podobě zranění reprezentační nahrávačky a nové akvizice Kateřiny Valkové.
První set byl překvapivě dlouho vyrovnaný, do stavu 16:16 nikdo nevedl o více než dva body. Olomouc byla jistější na útoku, ale mladý tým Olympu to nahrazoval obranou v poli a na síti a dlouho držel krok. Olomouc odskočila do vedení 16:20, ale Pražanky se nevzdaly a velkou bojovností vyrovnaly na 23:23. Olomouc musela vynaložit všechny své zbraně a přednosti, aby proměnila třetí setbol.
Ve druhém setu hostující celek šel rychle do vedení 9:4, i když mladé hráčky Olympu Praha bojovaly, dokázali se přiblížit maximálně na dva body k Olomouci a koncovku druhého setu si již bezchybně hrající Hančky nenechaly vzít.
Poslední set byl obdobou třetího, Olomouc si šla jistě pro vítězství a rozdíl mezi celky byl viditelný. Navíc Olymp již tak netlačil na servisu a jeho obrana chvílemi nestíhala hru soupeře. Přesto je potřeba pochválit hráčky Olympu za bojovnost a statečnost. Čtyři hráčky si odbyly premiéru v Extralize žen – Cihlářová, Vojíková, Yakushkina, Chládková a zvláště první dvě byly hodně vidět na palubovce. Ovšem je nutno poznamenat, že skutečná síla a charakter Olympu se ukáže až v zápase,ch s vyrovnanějšími soupeři.

Autor: Jiří Trochta