EX-Z PVK Olymp - VK UP Olomouc

Ohlédnutí za nevydařeným zápasem proti VK UP OLOMOUC

V úterý jsme po dlouhé době hráli domácí utkání extraligy žen proti Olomouci. Je třeba říci, že se nám v letošní sezóně proti tomuto soupeři nedaří.
Dosavadní bilance byla 0:3 na zápasy (vždy 0:3 na sety). Dvakrát v rámci Českého poháru a jedenkrát v extralize 16/17.
I ten úterní nevybočil ze zajetých kolejí této sezóny. Nicméně je třeba říci, že se naše výkony o poznání lepší, bohužel to můžeme konstatovat v porážkách.
Družstvo z Olomouce se sestaveno z velmi zkušených hráček, v průměru téměř o 10 let starších, ale i přes tuto skutečnost jsme si s průběhem zápasu měli poradit lépe.

PVK OLYMP PRAHA - V KUP OLOMOUC

0 : 3 ( - 19, -22, - 24)

Zákl.. sestava: Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová – Dostálová
Střídali: Kurková, Šotkovská, Bartošová

Dá se říci, že jsme všechny sety rozehráli velmi dobře a byli jsme důstojným soupeřem lepšímu družstvu ( 2. místo v tabulce, loňský finalista extraligy, účastník evropských pohárů,
v týmu tři zahraniční hráčky atd.). V některých okamžicích dokonce lepším, ale bohužel pouze do poloviny jednotlivých setů. Ale jak je známo – volejbal je hrou, která končí až za
stavu 25 v jednotlivých setech.
V prvním je vyrovnaný stav 12 : 12 , 13 : 16 -- aby skončil 19 : 25. Druhou část setu jsme prohráli 6 : 9. Vlastně nejlépe ze všech tří.
Ve druhém vedeme 18 : 12 -- aby skončil 22 : 25 Toto koncovku prohráváme 4 : 13.
Ve třetím vedeme 18 : 10 – abychom prohráli 24 : 26. Tento úsek je 6 : 16.

V těchto fázích jednotlivých setů se nám nedaří především na útoku, dlouhých 6-10 rozeher není hráčka, která by položila míč na palubovku soupeře.
A to i v okamžiku, kdy jsme se třemi útočnicemi na síti , na rozdíl od olomouckých, které dokáží otočit sety s přední nahrávačkou.
Jako bychom se lekli možného vítězství. Odchází klid a jistota, kupí se chyby. Nahrávačky neví komu nahrát ( že by na hlavní kůl, když tam blokuje malá nahrávačka), smečařky by mohli útočit přes tuto menší hráčku, popř. se pokusit u ulití.
No, ale jak jsem říkal v úvodu, přesto, že jsme prohráli, byl to náš nejlepší výkon proti tomuto soupeři.

V sobotu hrajeme s družstvem VK KP BRNO o postavení v tabulce. Vítězství za tři body by nás pasovalo do nadstavbové skupiny 1-4, případná porážka do skupiny 5-8.
Vzhledem k tomu, že máme s družstvy na 6-9 místě vesměs pozitivní bilanci ( 2-0) na zápasy, chtěli bychom hrát ve skupině s Prostějovem, Olomoucí a Ostravou.
V Brně jsme dokázali zvítězit 3:0. Je to souboj dvou družstev, které si to v přímém souboji rozdají. A to je spravedlivé. Vítěz jde nahoru a nemusí se spoléhat na možné i nemožné
výsledky ostatních zápasů.

Hraje se od 17 hodin v sobotu 11.2. 2017. Tak nás přijďte povzbudit a držet palce. My budeme hrát sety až do stavu 25.

Mitáč Stanislav – trenér družstva

EX-Z PVK Olymp - VK UP Olomouc