EX-Z PVK Olymp -VK Fénix Brno

PVK Olymp Praha – VK Fenix Brno 3:0 (12,15,8)
Olymp chtěl a musel pokračovat ve zlepšených výkonech z minulých týdnů, kdy vyhrál tři utkání ze čtyř. Domácí hráčky chtěly ukončit kalendářní rok 2016 další výhrou.

Sestavy
Domácí: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, libero: Dostálová Střídaly: Kurková, Bartošová
Hosté: Slámová, Gogová, Snellyová, Podhrázká, Pospíšilová A., Plešingorová, libero: Matoušková
Střídaly: Pospíšilová T., Vaňková

Názory k utkání:

Simona Kopecká (kapitánka domácích): „Udrželi jsme roli favorita a uhrály jsme tři body."
Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Utkání proběhlo v tréninkovém tempu, zápas jsme snadno vyhrály. Měl jsem obavy, protože hráčky byly již myšlenkami jinde. Jsem rád za zisk tří bodů a stále bojujeme o silnou čtyřku."

Veronika Šnellyová (kapitánka hostů): „Od začátku do konce utkání jsme měly problém na přihrávce a náš útok byl velmi čitelný. Soupeř výborně bránil na síti a gratuluji Olympu k zaslouženému vítězství."
Zdeněk Janoušek (trenér hostů): „Jednoznačné utkání, Olymp ovládl zápas servisem a tím bylo dáno vše."

Popis utkání:
Olymp Praha hned na začátku zápasu vyrobil čtyři nevynucené chyba a prohrával 1:4. Brněnské hráčky nabídnutou šanci absolutně nevyužily a stav se rychle na 14:5 pro domácí. Olympu stačil průměrný výkon, pouze se hráčky soustředily na to, aby nechybovaly. Brno působilo hodně svázaným a odevzdaným dojmem.
Celé utkání se odehrálo ve stejném duchu jako v prvním setu. Olymp přehrával svého soupeře ve všech herních činnostech. Brno nemělo příjem podání, čímž se téměř nedostaly do útoku, obrana byla skoro nulová a počet nevynucených chyb byl hrozivý. V některých málo momentech se Olymp přizpůsobil hře svého soupeře a výsledkem těchto výpadků bylo to, že Brno uhrálo přijatelný počet bodů.
Za zmínku stojí to, že Brno uhrálo vlastní zásluhou (po odečtu nevynucených chyb Olympu) pouze 7, 8 a 6 bodů v každém setu.

Autor: Jiří Trochta

EX-Z PVK Olymp -VK Fénix Brno