EX-Z PVK Olymp - TJ Sokol Šternberk

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:1 (15,-21,15,15)
Rozhodčí: Hladišová, Lenert
Počet diváků: 200
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Meindlová, Šimáňová, libero: Dostálová Střídaly: Kurková, Šotkovská, Komárková
Hosté: Nováková, Oborná, Němčíková, Borovcová, Napolinato, Hudyliová, libero: Kulová
Střídaly: Kratochvílová, Šenková, Kneiflová, Janečková

Vyjádření:
Domácí:
Simona Kopecká (kapitánka domácích): „Splnily jsme úkol a vyhrály jsme. Největší zbraní byla bojovnost a servis. Škoda druhého setu kde se nám nedařilo v jednom postavení a nedokázaly jsme ztrátu dohonit. Dobře dnes zahrály blokařky, jak na útoku, tak i na obraně."

Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Jsme spokojení s výsledkem, získali jsme tři důležité body. Přestože tři vyhrané sety skončily na stavu 25:15, bylo to pro nás těžké utkání, protože jsme ve čtvrtek prohrály v Olomouci v poháru 0:3 a dalo se očekávat, že si tuto těžkou porážku poneseme do dnešního zápasu. Nicméně k utkání jsme přistoupili odpovědně a bojovně, dobře jsme se připravili na útok soupeře, především na Janu Napolitano-Šenkovou. Z herních činnosti - byli jsme lepší na příjmu a v kvalitě podání."

Hosté:
Lenka Oborná (kapitánka hostů): „Gratuluji soupeři k vítězství. Dnes se nám příliš nedařilo a nešel nám hlavně příjem podání."
Martin Hroch (trenér hostů): „Do Prahy jsme přijeli s nadějemi na vyrovnaný zápas, ale realita byla jiná. Rozsypala se nám přihrávka, stejně jako v minulém utkání. Kromě druhého setu jsme tahaly za kratší konec. S výkonem nejsem spokojen a hráčky by si měly sáhnout do svého svědomí"

Popis utkání:
První set byl vyrovnaný do stavu 10:10. Poté se začala prosazovat útočná síla mladých Pražanek, hráčky Šternberka kupily i nevynucené chyby a stav rychle narůstal (21:13) pro domácí Olymp Praha. Olymp na své poměry hrál velmi dobře, téměř nechyboval a výsledkem byl snadný zisk prvního setu.
Hráčky Šternberka se praly na příjmu, Olymp tak snadno získával body a tím, že i minimálně chyboval, skóre se opět navyšovalo pro domácí (8:3). Hru Šternberka zvedla bývalá hráčka Olympu Praha Jana Napolitano – Šenková a soupeři se podařilo dostat dokonce až do vedení 16:11. Do té doby skvělá hra Olympu se rychle rozpadla jako domeček z karet, nepomohlo ani střídání. Šternberk se trochu sám rozhodil po sporných výrocích rozhodčích, Olymp stáhl na 18:21, ale domácí tým set nezískal.
Po hodině hry se začínalo vlastně znovu, oba týmy si uvědomovaly důležitost následujícího setu. Diváci byli odměněni solidním a dramatickým volejbalem. Za stavu 8:8 se podařilo Olympu odskočit na 14:8. Olymp zlepšil obranu v poli a na síti, začal opět tlačit servisem a po vyrovnaném úvodu setu byla jeho druhá část jednoznačnou záležitostí.
Vstup do čtvrtého setu vyšel lépe Olympu (6:1), domácí přehrávaly soupeře hlavně servisem a obranou. Olymp se nevyvaroval sérií chyb, ale naštěstí chyboval i soupeř, takže rozdíl ve skóre se příliš neměnil. Olymp zápas bez problémů dotáhl do konce a připsal si tři body do tabulky.

Autor: Jiří Trochta

EX-Z PVK Olymp - TJ Sokol Šternberk