EX-Z Olymp - TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE 3:2 (25:20, 12:25, 16:25, 25:17, 15:12)

Po sérii přípravných zápasů a turnajů oba týmy nastoupily natěšené, ale i trochu nervózní. To se týkalo hlavně domácího týmu Olympu Praha, kde po odchodu nebo zranění klíčových hráček došlo k přerozdělení rolí v týmu.

Rozhodčí: Miller, Zimmermann
Počet diváků: 150
Sestavy (od zóny I):

Domácí: Melicharová, Bartošová, Kalhousová, Meidlová, Šimáňová, Kopecká – libero Dostálová Střídali: Komárková, Kurková, Šotkovská

Hosté: Uhrová, Holišová, Jurčíková, Pavelková, Štrbová, Mitrega – libero Radivojevičová
Střídali:

Vyjádření:
Domácí:
Simona Kopecká (kapitánka domácích):" Ze začátku jsme byly velice nervózní. Ve druhém setu jsme vyházeli pět míčů za sebou, zranila se Pavla Meidlová a to nás výrazně rozhodilo. Ve čtvrtém setu pomohlo střídání. Tie-break byl o štěstí a to bylo na naší straně".

Stanislav Mitáč (trenér domácích):" První utkání bylo velice dramatické a dlouhé. Po úvodní nervozitě jsme první set uhráli velmi dobře na hranici našich možností. Zápas ovlivnil průběh druhého setu – vyrobili jsme mnoho chyb na útoku a ztratili jsme Pavlu Meidlovou, která si poradila kotník.Ve třetím setu jsme nezvládli z vederní 13:9 do konce setu. Pomohlo nám střídání nahrávaček a nesmírná bojovnost a touha po vítězství. O výhře jsme rozhodli až v samém závěru tie-breaku".

Hosté:
Kateřina Holišová (kapitánka hostů): " V prvním setu jsme se pouze rozkoukávaly. Byl to typický zápas na začátku sezóny. Za další dva sety musím tým pochválit. Bylo to od nás bojovné utkání, ale mrzí mě že nevezeme více bodů".
Leopold Tuma (trenér hostů): "Vyhrál lepší, viděli jsme pěkný volejbal, přijeli jsme do Prahy vyhrát. V závěru nám odešly obě smečařky s nahrávačkou, v Olympu dobře zahrály Melicharová a Kalhousová".

Popis utkání:
Domácí Olymp s novou základní sestavou, třikrát za sebou zkazil servis, nervozita začala nahlodávat mladé domácí hráčky, ale poradili si tím nejlepším způsobem – začaly lépe pracovat v poli a postupem času se začaly prosazovat. Stav se rychle měnil z 3:6 na 12:9. Poté již Olymp působil sebevědomě a to se příznivě projevovalo i na stavu (19:12), v závěru sice Frýdek-Místek si připsal několik bodů, ale Olymp set s přehledem dohrál.
Do druhé setu Olymp vstoupil možná s přílišným uspokojením, ale než se domácí děvčata rozkoukala, prohrávala 0:6, přičemž Olymp jim pět bodů daroval útokem mimo hrací plochu. Olymp se postupně dostával do hry, ale Frýdek-Místek vycítil šanci a bojoval za každý bod – dařilo se na útoku Holišové. Olymp sice dotáhl na 11:15, ale potom se hra domácích úplně zhroutila. K tomu, možná přispělo i zranění domácí Meidlové.
Třetí set byl vyrovnaný, oba týmy se rvaly o svou šanci zisku důležitého třetího setu. Olymp byl lepší na útoku, Sokol bojoval v obraně a dobře přijímal. Přesto se útočná síla hlavně v podání Melicharové a Kalousové začínala postupně projevovat, ale vzápětí se Olymp srážel vlastními chybami. Velice rychle prohospodařil náskok 13:9, soupeř vedl 18:14, Olympu nepomohlo ani dvojstřídání a koncovku končil v těžkém zmaru.
Volejbalová bitva pokračovala i ve čtvrtém setu, Olympu nic nezbývalo pokud chtěl získat body a Sokol chtěl v Praze překvapit. Průběh se vyvíjel jako na houpačce. Olymp vedl 9:4, ale o svůj náskok přišel (12:11), aby následně opět stav navýšil na 18:13. Tento náskok již Olymp udržel a muselo se rozhodnout v posledním zkráceném setu.
Nervy gradovaly pochopitelně v posledním setu. Frýdek vedl v úvodu 5:2, 8:5, 9:7. Olympu se podařilo srovnat na 11:11, poté získal další tři body a proměnil druhý mečbol a získal první dva body do tabulky.

Autor: Jiří Trochta

EX-Z Olymp - TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE