EX-Z Olymp - TJ Ostrava

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava

3 : 0 ( 25, 12, 21 )

Tak se nám to konečně podařilo. Porazit družstvo, které je v tabulce nad námi. Doposud jsme bodovali pouze s Duklou Liberec, které jsme v obou zápasech dokázali sebrat bod za porážky 2:3. Konečně nám to sedlo a zahráli jsme velmi pohledný volejbal, s velkou touhou po vítězství, dařilo všem hráčkám na hřišti i střídajícím. Mohli jsme se opřít o kvalitní servis, stabilní přihrávku, dobrou obranu, která se stále zlepšuje a dobrý útok.
Však si to naši věrní diváci zasloužili.
Nicméně nesmíme zůstat v oblacích, protože rozhodujícím zápasem o postup mezi elitní skupinu družstev EX 2017/18 zůstává to sobotní s Frýdkem Místkem. Jsme na místě šestém s bodovým náskokem před soupeřem, ale pouze vítězství nás posune do elitní šestky. V záloze máme ještě pondělní dohrávku s družstvem VK Brno, kam jsme nedojeli pro nepřízeň počasí. VK KP Brno odlétá dnes do Ruska, vrací se ve čtvrtek. STK ČVS proto rozhodla o dohrávce tohoto zápasu, a ten stanovila na pondělí 29.1.2018.
Na utkání s Ostravou jsme byli dobře připraveni. Servis měl správný směr i dostatečnou prudkost, eliminovali jsme útoky soupeře po přihrávce. Věděli jsme, že H. Kojdová není zcela ve formě, v posledních zápasech se jí příliš nedařilo na útoku a především v přihrávce. V tomto trendu naštěstí pro nás pokračovala. Dokázali jsme ubránit i univerzální hráčku T. Diatkovou, která byla v posledních zápasech nejvíce bodující hráčkou.
Vyšlo to.

Zákl. sestava:
Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Komárková, Šotkovská - Stavinohová
Střídající:
Kurková, Černá

O výsledku celého zápasu rozhodla koncovka prvního setu. V ní jsme byli šťastnějším družstvem. Vedli jsme sice 24:22, ale prohrávali jsme 24:25, abychom zvítězili 27:25. Vstup do druhého setu jsme měli excelentní. A celý jeho průběh byl nejvydařenějším sportem tohoto rozehraného ročníku. I v setu třetím jsme lepší, ale již jsou tam obavy o vítězství i větší tlak Ostravy s větší rizikem na servisu. Ustáli jsme to a dohráli tak utkání vítězně a hlavně v poměru 3:0. Což může a zcela jistě zvedne naše hlavičky, které sebedůvěru potřebují ze všeho nejvíc.
Změna nastala v realizačním týmu, v pátek družstvo opouští dosavadní asistent Maťo Čmel, který se rozhodl ze dne na den ukončit pracovní poměr u Olympu CS MV a uvolnil tak pozici asistenta družstva žen. Na jeho místo v utkání s Ostravou usedl Jan Černý, asistent trenéra juniorek. Společnými silami, a jak již bylo řečeno na začátku, především velmi dobrým výkonem našich děvčat jsme utkání zvládli.

Utkání s Frýdkem Místkem je v sobotu 27.1.2018 v 17 hod. Tak Vás na něj zveme.