EX-Z-II Olymp - TJ Sokol Šternberk

V posledním utkání nadstavbové části skupiny II hostil Olymp Praha družstvo TJ Sokol Šternberk. Již před utkáním měl Olymp jisté sedmé místo pro nasazení do play-off, Šternberk na dálku bojoval s Přerovem o poslední postupové místo, čímž by splnil předsezónní cíl. V utkání však byl Olymp jasně lepší a zvítězil 3:0.
č.: 132 dne: 8. 3. 2018, v hod.: 17:00
Výsledek: 3:0 (16, 20, 22)
Rozhodčí: Kvarda P., Poláček J. / Škoda Z.
Počet diváků: 100
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero: Stavinohová
Střídaly: Kurková, Komárková
Hosté: Karpushyna, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová libero Janečková
Střídaly: Vrabcová, Hanousková - Oborná
Vyjádření:
Domácí:
Simona Kopecká (kapitánka domácích):"Do utkání jsme vstoupili s klidnou hlavou a tak jsme hráli celý zápas. Celkem snadno jsme dokázaly zvítězit 3:0."
Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Velmi dobře jsme vstoupili do utkání a brzy výrazně vedli. Dařilo se nám na útoku, především Lucii Kalhousové. Druhý set byl vyrovnané téměř do koncovky, ale tu jsme zvládli především v dobré obraně v hledišti a vítězným blokem. Třetí set se lépe vyvíjel pro hostující tým, šternberské hráčky byly lepší, stav jsme srovnali až na stavu 21:21. Ale samotný závěr zápasu hostující hráčky nezvládly. Zvítězili jsme v poměru 3:0 a se šesti vítězstvími v nadstavbové části jsme se stali jasně nejlepším týmem této skupiny."
Hosté:
Eva Hudylivová (kapitánka hostí): „Bohužel se nám nepodařilo ubránit soupeře ani na síti ani v poli. Škoda našich chyb v koncovkách druhého a třetího setu. Definitivně jsme si uzavřely bránu do play-off."
Martin Hroch (trenér hostí):"Věděli jsme, že jestliže chceme postoupit do play-off musíme bodovat a uhrát minimálně dva sety. Do utkání jsme však vstoupili s nedostatečnou agresivitou. Soupeř byl od začátku lepší a více si věřil stejně jako v průběhu celé nadstavbové části. Věděli jsme, že musíme zlepšit servis a zpestřit útok, což se nám v průběhu třetího setu dařilo, ale v samotné koncovce tohoto setu nás zradilo několik chyb."
Popis utkání:
Pro obě družstva se jednalo o poslední utkání nadstavbové části. Hráčky Šternberka bojovaly o postup do play-off, k jistotě potřebovaly získat minimálně jeden bod. Nasazení však v prvním setu neodpovídalo důležitosti utkání a Olymp snadno zvítězil 25:16. Druhý i třetí set pak měly podobný průběh, hra byla vyrovnaná až do koncovek, v nich si domácí tým vždy dokázal poradit a bezchybným výkonem si došel pro šesté vítězství v řadě.
Autor: Jana Pospíšilová

EX-Z-II Olymp - TJ Sokol Šternberk