EX-JKY turnaj 1 - 4 v Brně

1. Turnaj 1-A , extraliga juniorky, 24-25.2.2018, Brno
Družstva: PVK OLYMP Praha
SG LD Brno
VK ČEZ České Budějovice
TJ Sokol Šternberk

1. Zápas, OLYMP – České Budějovice 3:0 (17, 9, 19)
2. Zápas, OLYMP – Brno 1:3 (-17, 15, -16, -22)
3. Zápas, OLYMP – Šternberk 0:3 (-23, -23, -23)

Extraliga juniorek se posunula do další části. Jednotlivá družstva se podle počtu bodů, rozdělila do třech čtyřčlenných skupin. Dohromady každá skupina odehraje tři turnaje, kde vždy vítěz nižší skupiny postupuje nahoru a poslední tým ze skupiny padá dolů.
Náš tým se po úspěšných posledních dvou kolech v Budějovicích, zaslouženě probojoval do turnaje prvních čtyř týmů soutěže. Tento turnaj byl o to zajímavější, že vítěz má právo pořádat závěrečný finálový turnaj.
Po volném víkendu, jsme se od pondělí připravovali. Jako sparing-partner nás znovu výrazně herně potrápil tým našich žen. V pátek nás čekal už jen lehký trénink a odjezd do Brna.
Hned v prvním zápase nás čekal rival s Čech, tým Českých Budějovic. Bez dvou útočných opor( Knorová, Harrisová), nám Budějovice nestačili ani v jednom setu. Do zápasu jsme tak mohli zapojit víc hráček.
Druhý večerní zápas sobotního dne, jsme odehráli v hale sportovního gymnázia LD proti domácímu týmu. Uvědomovali jsme si, že tento zápas může rozhodnout o vítězi ve skupině (co se nakonec potvrdilo).
Od začátku bylo vidět velké odhodlání a touha po vítězství u obou týmů. Vypjatá atmosféra pomohla set od setu někomu jinému. Nás v průběhu zápasu postupně víc a víc trestali vlastní chyby. Podařené rozehry jsme nepotvrzovali, spíš se nám nabalovali nepřesnosti v jednotlivých činnostech.
Důležitý zápas nakonec líp zvládlo Brno.
Poslední zápas se hodnotí velice těžce. Hru Šternberku jsme si podrobně rozebrali, věděli jsme jak silné tak slabé stránky jejich týmu, no ani to bohužel nestačilo. Šternberk nás ničím nepřekvapil, spíš naše hra byla pro mě velké překvapení/zklamání. Zápas jsme hrubě nezvládli. V celé „nahotě“ se ukázalo, pod jak velkou „maskou“ se tento tým schovává. Když máme na něčem zapracovat do dalších zápasů, tak jedině na znovunalezení společné cesty a týmového ducha.

EX-JKY turnaj 1 - 4 v Brně