EX-JKY-A PVK Olymp - VK ČEZ Č. Budějovice

9. + 10. Kolo, extraliga juniorky, sezóna 2017-18

PVK Olymp – VK ČEZ České Budějovice

1. Zápas 3:2(-22, -21, 11, 18, 13)
Sestava domácí: Jaňourová, Nová, Šnajdrová, Pluhařová, Fomenková, Bartecká, L.:Šauerová
Střídali: Matušková, Cihlářová, Francová
Sestava hosté: Boušková, Černá, Pavcová, Szabová, Harrisová, Makoňová, L.: Bělohlavcová
Střídali: Knorová, Sananová, Čalounová, Hospodářská

2. Zápas 3:2 (10, -15, -20, 16, 13)
Sestava domácí: Jaňourová, Pluhařová, Švecová, Fomenková, Nová, Bartecká, L.: Šauerová
Střídali: Cihlářová, Yakushkina, Šnajdrová, Francová, Matušková
Sestava hosté: Boušková, Knorová, Pavcová, Szabová, Harrisová, Makoňová, L.: Bělohlavcová
Střídali: Hospodářská, Čalounová, Sahanová

Příprava na soupeře z Budějovic byla důkladná. Věděli jsme, že útočný potenciál jejich týmu je velký, proto příprava v pátek už byla cílená a konkrétní.
Už začátek zápasu ukázal, že v hale strávíme nějaký čas. Průběh jednotlivých setů neukázal výraznou převahu ani jednoho z týmů. Dvě maličkosti/chyby v koncovkách prvních dvou setů nás odkázali do stavu 0:2. Nicméně zbraně jsme nesložili, právě naopak. Výrazně jsme zatlačili soupeře servisem, následné poctivé obrany jsme dokázali ubránit. Útočně nás výrazně drželi Terka Pluhařová a Klára Fomenková. Po dvou jasně vyhraných setech a stavu 2:2, byl tie-break už boj, který se nakonec trpělivostí a odvahou, přiklonil na naší stranu. Určitě je třeba pochválit fanoušky/rodiče obou týmu, který vytvořili v hale výbornou atmosféru.
Jak to už bývá v naší lize, druhý zápas neměl úroveň toho prvního. Začali jsme výrazně líp než soupeř a prvním setem jsme doslova prolítli k vítězství (25:10). Hledání herního prostoru pro víc hráček nás stál sety 2. + 3. Za tím si ale stojím, a když se ta šance objeví znovu, využiju jí i za cenu ztraceného setu. Znovu jsme teda otáčeli nepříznivý stav, a znovu se nám to společnými silami povedlo a nakonec jsme v tie-breaku zvítězili.
V podstatě všechny dlouhé rozehry jsme dokázali svým bodem uhrát. Výborné dva zápasy hrála Lucka Šauerová na liberu, která postupně získává „herní vzorce“ hlavně v obranné fázi.
Dokážeme líp zvládat únavu než jiné týmy, v těžkých situacích udržíme chladnou hlavu, uděláme minimum nevynucených chyb.
Je třeba si cenit tyto zápasy a výkon v nich předvedený.

Autor: Jakub Brečka, trenér

EX-JKY-A PVK Olymp - VK ČEZ Č. Budějovice