Extraliga juniorky, 9.+10.kolo, 23.10.2016

Sestava: Baumruková, Nová, Frommová, Yakushkina, Výšková, Jandová
L: Honzovičová
Střídali: Vrábelová, Matušková, Nekvapilová

2. Zápas 2:3(-22,-20,19,17,-12)
Střídali: Matušková

Poslední dva zápasy první částí základní skupiny jsme odehráli doma s družstvem Liberce.
První zápas jsme začali podle našich představ. Soupeře jsme drželi pod tlakem od úplného začátku. Po změně sestavy došlo ale ve druhém setu k nepochopitelnému výpadku ( 0:10 ), a následně k vyrovnání stavu na 1:1. Třetí a čtvrtý set už byl jasně v naši režii. Soupeře jsme převyšovali hlavně ve hře prvním sledem (Baumruková + Jandová,Frommová). Na této souhře je třeba určitě stavět naši útoční hru i do dalších zápasů.
Vstup do druhého zápasu měl přesně opačný průběh. Celkový vítězný projev týmu chyběl. Nedůraz na útoku, nepozornost/pasivita na obraně nás stáli prvé dva sety. Následně jsme průběh zápasu ještě dokázali zvrátit/zlomit na stav 2:2 na sety. Tie-break už rozhodli chyby s opatrnosti na obou stranách. My jsme jich v konci udělali o trošku víc než náš soupeř.
Liberec po bojovném a zodpovědném výkonu zaslouženě vyhrál druhý zápas, ke kterému mu gratuluji.
Je tak za námi prvá polovice základní části a teď nás čekají odvety. Začátek bude pro nás hned těžká zkouška, kdy se první tři kola představíme vždy na poli soupeře. Samozřejmě jdeme do toho i s trochou zodpovědnosti a povinnosti týmu z prvního místa. Udržení výkonu i umístění v první trojce po odvetách je náš následující dílčí cíl. Máme ale na paměti, že každý tým, se kterým jsme hráli nás dokázal potrápit a povolení v zápase nás stáli body. S vědomím toho jdeme dál na sebe pracovat.