Český pohár starších žákyň - Bílovec

Ve dnech 28.-29.1.2017 se v Bílovci uskutečnilo 1. finálové kolo Českého poháru za účasti 4 nejlepších týmů z Čech a 4 nejlepších týmů z Moravy. Do první osmičky ČP jsme se probojovali z druhého místa po české části a těšili se na konfrontaci s moravskými týmy.
Hned na úvod nás čekal náš největší soupeř z Čech, družstvo Kralup, se kterým hrajeme pokaždé vyrovnané utkání, ale vždy se špatným koncem pro nás. Do utkání vstupujeme agresivně a od začátku zápasu až do konce diktujeme hru, za což si odnášíme zaslouženou výhru 2:0. Následný zápas byl proti domácímu Bílovci. Po špatném vstupu do utkání se nám podařilo v koncovce 1. setu pro nás nepříznivý stav otočit a nakonec celý zápas vyhrát 2:0. Dalším soupeřem bylo družstvo Plzně. Zde jsme si vybrali již tradičně slabší chvilku a po hladce vyhraném 1. setu se nám nepodařilo udržet koncentraci. Dělali jsme chybu za chybou díky čemuž se soupeř vrátil do utkání a dotáhl zápas do tiebreaku, kde byl nad naše síly a my si odnášíme první prohru na turnaji 1:2. Na konci sobotního dne nás čeká družstvo Brna. Nepovedený zápas s Plzní házíme za hlavu a vracíme se k odvážné, bojovné hře plné krásných volejbalových momentů a silného soupeře porážíme 2:0.
V prvním nedělním zápase se utkáváme s družstvem Lanškrouna, který po dvou zcela identických setech porážíme 2:0. Dalším soupeřem je tým Hradce Králové a my si připisujeme vítězství 2:0. Čeká nás už tedy poslední zápas proti Liberci. Vyrovnané utkání, které je plné krásných a dramatických výměn, po tuhém boji vyhráváme v tiebreaku 2:1.
V turnaji končíme na krásném 2. místě se stejným bodovým ziskem (18 bodů) jako tým Kralup, který má jen o jednu výhru za tři body více. Chtěl bych všem hráčkám poděkovat za skvěle odvedenou práci, bojovný výkon a za předvedenou hru.

Do Bílovce jsme cestovali v tomto složení: Honzovičová J., Plačková A., Bibrlová A., Bursová K., Švecová E., Rochowanská M., Šneberková L., Manichová P., Hrečínová L.
Pro nemoc nebo zranění chyběly: kapitánka Bílá T., Bočková K., Janečková T., Kuželová A.

Petr Koláčný, trenér žákyň PVK Olymp "A"

Český pohár starších žákyň - Bílovec
Český pohár starších žákyň - Bílovec
Český pohár starších žákyň - Bílovec