3. turnaj EX-JKY v Plzni

III. turnaj, extraliga juniorky, 24 - 25.3.2018, Plzeň
Družstva: PVK OLYMP Praha
SG LD Brno
USK Slavia Liberec
Volejbal Plzeň

1. Zápas, OLYMP – Brno 0:3 (-11, -22, -17)
2. Zápas, OLYMP – Plzeň 3:0 (18, 22, 17)
3. Zápas, OLYMP – Liberec 3:0 (21, 20, 28)

Tak a nadstavbová část soutěže je za námi. V pořadí třetí a poslední turnaj jsme odehráli v nové hale Sportovního gymnázia v Plzni.
Systém turnaje nám hned na začátek přidělil největšího rivala, tým Brna. Těžko konstatovat kde nastal blok u našich hráček, průběh zápasu jsem si představoval úplně jinak, než tomu bylo ve skutečnosti. Uvolněnost se z naší hry vytratila v podstatě hned s prvním písknutím rozhodčího. Z trápení v jednotlivých činnostech jsme se nedokázali vymanit. Útočně nepřesvědčivý výkon nám neumožnil držet krok se soupeřem ani v jediném setu a porážka byla jednoznačná.
Chuť jsme si zlepšili v zápase s Plzní. Nevýrazný výkon soupeře nám umožnil zasahovat do sestavy a dát šanci hráčkám na „obhajobu výkonu“ s předešlého utkání. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolu a bez větších potíží jsme ho dotáhli do vítězného konce.
Zápas proti Liberci se odehrával v komorné atmosféře nedělního dopoledne. Týmová zodpovědnost a chyby soupeře nám zaručili vítězství v prvních dvou setech, bojovnost následně v setu třetím.
Ve všech zápasech byli vyhlašováni nejužitečnější hráčky jednotlivých týmů, dvakrát byla oceněná Sarah Jaňourová, jednou Terka Pluhařová, za co jim patří upřímná gratulace. Před námi je už jen absolutní závěr soutěže, finálový turnaj v Brně. Závěrečných deset dní přípravy se budeme snažit využít co nejefektivněji. V turnaji chceme zúročit celoroční společnou práci a věříme, že se nám to podaří.

Turnaj začíná ve čtvrtek 5.4.2018 a skončí v neděli 8.4.2018 v bojích o medaile.
Skupina A: Brno, Liberec, České Budějovice
Skupina B: Praha, Šternberk, Plzeň

3. turnaj EX-JKY v Plzni