2.finálové kolo ČP starších žákyň - Bílovec

2. finálové kolo ČP starších žákyň

Poslední únorový víkend 24.2.-26.2.2017 patřil druhému finálovému kolu Českého poháru. Stejně jako kolo první i druhé kolo se hrálo v Bílovci, jen místo dvou hracích dnů byl turnaj rozložen na tři dny, hrálo se tedy už od pátku.
Po příjezdu v pátek nás čekaly dva nelehké zápasy. Na úvod turnaje jsme hráli proti nevyzpytatelnému družstvu Loko Plzeň. Po lehce vyhraném prvním setu jsme ztratili koncentraci, nakonec ale holky včas zabraly a utkání vyhráváme 2:0 (12,21). Ve druhém zápase jdeme proti našemu největšímu konkurentovi o titul, družstvu Kralup. K vidění byl velmi kvalitní volejbal a tuhá bitva, o které nejlépe vypovídají výsledky jednotlivých setů. V prvním setu si připisujeme vítězství my po vyhrané koncovce 29:27, druhý prohráváme 23:25 a v tie breaku vítězíme 16:14, kdy jsme otáčeli pro nás nepříznivý vývoj 11:14. Utkání tedy končí 2:1 v náš prospěch.
Do prvního zápasu v sobotu nastupujeme proti Olympu B a vítězíme 2:0 (16,19). Naše další utkání je proti ambicióznímu Liberci, který na toto kolo přijel posílen o reprezentační nahrávačku Lucku Droznovou. Musím konstatovat, že se jednalo o náš nejhorší až tragický výkon za celou sezónu a zaslouženě prohráváme 0:2, kdy první set z naší strany nebylo nic jiného než ostuda. Po této „tragédii“ se musíme rychle oklepat, protože hned nás čeká další těžký soupeř, Lanškroun. Výkon i herní projev se zlepšil a tak si můžeme připsat výhru 2:0 (22,14).
V prvním nedělním utkání nastupujeme proti týmu Brna a po setech 25:17 a 25:12 vítězíme 2:0. Už nám tedy zbývá jen poslední zápas proti VŠ Plzeň. Náš největší problém, ztráta koncentrace po snadno vyhraném první setu, se opět projevil. Namísto vítězství 2:0, kdy v první setu porážíme silného soupeře 25:10, nezvládneme koncovku druhého setu a ten prohráváme 23:25. Tie break už je ale zase zpátky v naší režii a vítězíme 15:11, celkově tedy 2:1 na sety.
V turnaji obsazujeme krásné 2.místo za družstvem Kralup, které po porážce od našeho týmu již další zaváhání nepřipustilo a ve všech ostatních utkání zvítězilo 2:0. V průběžném pořadí nám patří 2.místo, 2 body ztráta na vedoucí Kralupy, ale 2 body náskok na třetí Liberec. Na finálové kolo zamíříme do Plzně, kde budeme hájit druhé místo a možná i zabojujeme o stupínek nejvyšší.

Sestava pro toto kolo: Bílá T., Honzovičová J., Plačková A., Šneberková L., Švecová E., Bibrlová A., Rochowanská M., Bursová K., Manichová P., Janečková T., Kuželová A., Hrečínová L.

Petr Koláčný, trenér PVK Olymp Praha „A“

2.finálové kolo ČP starších žákyň - Bílovec
2.finálové kolo ČP starších žákyň - Bílovec
2.finálové kolo ČP starších žákyň - Bílovec
2.finálové kolo ČP starších žákyň - Bílovec