2. turnaj EX-JKY na Olympu

II. turnaj, extraliga juniorky, 10 – 11.3.2018, Praha
Družstva: PVK OLYMP Praha
SG LD Brno
TJ SOKOL Šternberk
USK Slavia Liberec

1. Zápas, OLYMP – Liberec 3:1 (23, -9, 18, 19)
2. Zápas, OLYMP – Šternberk 3:0 (21, 23, 22)
3. Zápas, OLYMP – Brno 3:1 (22, -18, 18, 13)

V pořadí druhý nadstavbový turnaj extraligy juniorek, jsme pořádali doma, v hale OLYMPU CS MV v Praze.
Tréninkový režim nám ze začátku nevycházel podle představ, kdy hned po turnaji v Brně, onemocněla drtivá většina hráček. První tréninky byly v podstatě individuální. Tým se sešel relativně ve „volejbalovém“ počtu až v neděli a nastartovali jsme šesti-denní proces k mistrovskému turnaji.
Hráčky se postupně dostávali do tempa a získávali ztracený cit na míč. Je třeba konstatovat, že nastavení, přístup a celková nálada týmu se v pozitivním slova smyslu změnila. Natěšení a „hlad po vítězství“ se nakonec i potvrdila v celém turnaji.
Ve všech zápasech jsme předvedli výrazně lepší/týmovější výkon, než tomu bylo v Brně. Určitě nám k tomu pomohla výborná atmosféra v hale. Zasloužili se o ní rodiny, příbuzní a kamarádi všech hráček, za co jim patří velké poděkování.
Předvedená hra měla své kvality ale samozřejmě i slabiny. Proti Brnu jsme se trápili zejména ve hře prvním sledem, sem tam nás trápila přihrávka. Naopak pomoct, jsme si často krát dokázali servisem, k tomu útok všech smečařek se také dostal na slušné procenta.
Výraznější pochvalu zaslouží duo Cihlářová+Matušková v zápase proti Šternberku, v zápase proti Brnu nám vždy pomohlo dvoj-střídání Jaňourová+Černá vz. Cihlářová+Yakushkina. Před nelehkou výzvu jsem postavil Terku Francovou=post libera, která to zvládla nad moje očekávání a týmu nebyla slabinou, spíš oporou.
Celkovým vítězstvím v turnaji, jsme si zajistili účast v závěrečném finále. V posledním turnajovém kole se už jen rozhodne, jaké bude naše nasazení do finálových skupin.
Je třeba se na to zodpovědně připravit a hlavně zůstat zdravý!

Jakub Brečka, trenér

2. turnaj EX-JKY na Olympu